Selman Kayabaşı Direniş Karatay Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 20 Şubat 2017
  • 1.087 kez görüntülendi.
Selman Kayabaşı Direniş Karatay Pdf E-Kitap Tanıtımı

Selman Kayabaşı Direniş Karatay Pdf E-Kitap Tanıtımı

Selman Kayabaşı Direniş Karatay Pdf E-Kitap Tanıtımı

1243…
Asya’dan yola çıkan ve Batı’ya doğru yayılan bir ordu: Moğollar.
Buhara ve Horasan’dan sonrasında Anadolu’yu salgın etmek için Selçuklu topraklarına girdiler. Şehirleri, kervansarayları, kütüphaneleri yakıp yıkıyorlardı. Türk ve İslam uygarlığı tehdit altındaydı. Selçuklu Hakanı ve Abbasi Halifesi kollarını Konya’ya ve Bağdat’a uzatan akına karşı ortak bir karar aldı. Halife’nin Başdanışmanı Ömer Sühreverdi, gizli saklı bir pusulayla Bağdat’tan Konya’ya gönderildi. Pusula, tarihin akışını değiştirecek büyük bir planın ilk adımıydı.
Halife’nin mesajı Sultan Alaaddin Keykubad’ın sırdaşı komut Celaleddin Karatay’a geldiğinde Ahi Teşkilatının, Fütüvvet Teşkilatının ve kız kardeşyan’ın içinde olduğu yeni bir dönem başladı. Konya, canı pahasına Moğollara direnecek, başarılı olamazsa Ahiyan ve kız kardeşyan yeni bir devlet oluşturmak için harekete geçecekti.
Sultan Alaaddin Keykubad’ın sarayında, Ahi Evren’in Ahi ocağında, Sadreddin Konevi’nin dergâhında ve Fatma Bacı’nın zaviyesinde bir devletin yıkılmasını, yeni bir devletin kurulmasını anlatan Direniş: Karatay, devlet-i ebed müddet inancının Karatay Medresesi etrafında iyi mi şekillendiğini konu alıyor.
Payitaht Abdülhamid ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin danışmanı, Selman Kayabaşı’nın kaleminden…

Selman Kayabaşı Direniş Karatay Pdf E-Kitap Tanıtımı

Selman Kayabaşı Direniş Karatay Pdf E-Kitap Tanıtımı

Tarihe ışık tutan bir yaratı..
Asya’dan Batı’ya doğru yayılan bir ordu : Moğollar..
Yine savaş, yine istila, yine talan edilen şehirler.
Tarih yazarı Selman Kayabaşı yine güçlü kalemiyle tarihe ışık tutacak nitelikte bir yapıt sunmaktadır. Okuyucuların ilgi ve merakla beklediği ve adeta tarihin dönüm noktaların biri olan Moğollar ve Selçuklu tarihini özetleyen bir yapıt olmaktadır.
Moğollar Anadoluyu istila etmek için Selçuklu topraklarına girerler. Şehirde ne var ne yok, kersansaray, kütüphane ve evleri yakarlar. Adeta şehri kuşatma altına alarak insanları tehdit ederler.Tarihin dönüm noktalarında olan bir zamandır. Tarihin akışını değiştirecek büyük bir planın ilk adımlarının uygulandığı vakitler.Konya, canı pahasına Moğollara direnecek, başarılı olamazsa Ahiyan ve bacıyan yeni bir devlet oluşturmak için harekete geçecekti.
Yazarın tarih dolu kitaplarına yer alan bilgiler ile tarih severler için bulunmaz bir kaynak olan ve yeni kitabı Direniş Karatay Konya şehrinin iyi mi bir müdafa ile alındığını, insanların maddi ve içsel olarak harparak adeta şehri savunmaya geçmesindeki anlamış olurı tek tek kalem almaktadır. İlgi ve merakla beklenen yazarın kitabı raflarda yerinin almakta ve çıktığı andan itibaren çok satılanlar sıralamasında görülmektedir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test