Öznur Yıldırım Yabancı Şahmeran Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 21 Şubat 2017
  • 885 kez görüntülendi.
Öznur Yıldırım Yabancı Şahmeran Pdf E-Kitap Tanıtımı

 Öznur Yıldırım Yabancı Şahmeran Pdf E-Kitap Tanıtımı

Öznur Yıldırım Yabancı Şahmeran Pdf E-Kitap Tanıtımı

Sen cennetin varlığından gurur duy, ben cehennemi istiyorum.

Yağan kar gitgide şiddetleniyor, koyu renk saçlarıma tutunan kar tanelerinin sayısı artıyordu. Mevzuşmadı, konuşmadım. Sessizlik… Aramızda her daim geçerliliğini koruyan bir alfabeydi sessizlik. Ben de bu alfabeye bir kez daha boyun eğerek uzun, titreyen parmaklarımı avuçlarımın içine bastırdım. Elimi yanıma indirdiğimde avuçlarımda eriyen kar yere damladı…

Rengi, kan rengiydi.
Rengi, kaybın rengiydi.
Rengi, bir cinayetin rengiydi.

 Öznur Yıldırım Yabancı Şahmeran Pdf E-Kitap Tanıtımı

Günümüz sosyal medyasında; içinde yazma isteği olanlara ve yazar olma hayali kuranlara önemli fırsatlar sunan Wattpad’in, Türkiye’de en fazlaca okunan hikâyesini özetleyeceğiz sizlere. 2016 yılında Pegasus Yayınları sponsorluğunda basılan ve Wattpad’te 125 milyondan fazla okunmuş bir hikâye: Öznur yıldırım’ın YABANCI’sı. Kendini “Yabancı’nın anası” olarak tanımlayan genç yazar, 1997 yılında Edirne’de hayata merhaba dedi. Minik yaşlarından beri içinde “yazarlık” hayalleri beslemekteydi. Gelelim, bu yazarın ilk kitabı olan ve biroldukça ferdin beğenisini toplayan hikâyesinin özetine:

Doğa, Ankara emniyet Müdürü Osman Güngör’ün kız evladıdır. Toplumsal yaşamı pek sevmeyen, vakitını daha çok kitap okuyarak ve müzik dinleyerek geçiren 18 yaşlarında bir kızdır. Okuldan sonraki zamanlarını ise sürekli alışveriş yapmış olduğu bir kitapçıda çalışarak geçirir. Ve abisi Atalay Güngör, bir ay önce ülkenin en başarılı avukatlarından biri olan Levent Çağıran’ı öldürmüştür. Fakat doğa, abisinin yaptığı bu şeyin sonuçlarına kendisinin katlanacağından habersizdir. Genellikle insanlardan ve onlarla muhatap olmaktan hoşlanmayan doğa’nın yaşamında yalnız ailesi ve çocukluğundan beri arkadaş olmaları zorunluymuş gibi sık sık beraber süre geçirdiği, aile arkadaşlarının kızı Umay vardır.

Tabiat, her zamanki monoton günlerinden birini tamamlayacağı bir gün, çalıştığı kitapçıdan çıkarken bir silahlı saldırıya uğrar. Katilimiz her ne kadar usta olsa da dikkati dağıldığı için doğru isabet alamayıp hedefini ıskalayınca, planlarında değişiklikler uygulamaya ve yapacaklarını daha ileri bir tarihe ertelemeye karar verir. Bu yaşanalardan dolayı, ailesi daha da dikkatli davranmaya başlar ve küçük fırsatlara bile şans vermemeye çalışır. Oysa katilimiz daha tahmin edilemeyecek bir plan kurmaktadır.

 Öznur Yıldırım Yabancı Şahmeran Pdf E-Kitap Tanıtımı

Doğa’nın yaptığı öteki bir şey ise, erkeklere çok ilgili olan Umay’ın erkekler ile ilgili muhabbetlerini dinlemektir. Her ne kadar, kendini Umay ile arkadaş olmak zorunda bırakılmış hissetse de, Umay’ın onu karanlık dünyasından bir nebze de olsa çekip çıkardığını kabul etmektedir ve ona karşı içinde bir sevgi beslemektedir. Umay sık sık yeni erkeklerle tanışan bir kızdır ve her seferinde evden tek başına çıkamadığı için ‘tabiat ile birlikte çıkıyormuş’ yalanını uydurarak ilk randevularına doğa’yı da götürmektedir. Doğa bu durumdan hoşnutsuz olsa da onun tüm ısrarlarına daha çok “hayır” diyemiyor ve gitmeyi kabul ediyordu.

Bir gün yine aynı tip bir buluşmaya giderler ve Umay’ın yemeğe çıktığı çocuk Ediz Çağıran’dır. Bir ay önce tabiat’nın abisi tarafınca öldürülen ünlü avukatın oğlu… tabiat’nın katili… İfadesiz yüzündeki yemyeşil gözleri gören doğa, negatif şeyler sezse de, insanın niçin öyle baktığına bir türlü anlam veremez. Ta ki birkaç saate kadar… Ediz fırsatını bulmuş olduğu zamanlardan birinde tabiat’yı Umay’ın gözleri önünde kaçırır ve katilin gücü karşısında ne Umay’ın ne de tabiat’nın elinden asla bir şey gelmez.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test