Jojo Moyes Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 12 Şubat 2017
  • 987 kez görüntülendi.
Jojo Moyes Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz Pdf E-Kitap Tanıtımı

Jojo Moyes Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz Pdf E-Kitap Tanıtımı

Jojo Moyes Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz Pdf E-Kitap Tanıtımı

Şimdi gözlerimi kapatıyorum. Dünyanın diğer ucunda seninle yan yana uyanacağım.

Avustralya, 1946. Yüzlerce genç hanım uzun bir yolculuğa çıkmak üzere. Onları İngiltere’de yepyeni bir yaşam bekliyor. Nişanlılarına ya da kocalarına kavuşmayı iple çeken bu kadınların tek ortak noktaları, savaş zamanında kalplerini Avustralya’da mevzuşlanmış İngiliz askerlerine kaptırmış olmaları.

On altı yaşında olan çiçeği burnunda gelin Jean, mütevazı bir çiftçinin kıvrak zekâlı kızı Maggie, varlıklı ailesiyle gösteriş icra eden Avice ve sessiz, melankolik hemşire Francis… Altı haftalık okyanus serüveninin, hayatlarını sonsuza dek değiştireceğinden ne bu dört hanımın ne de gemideki öteki gelinlerin haberi var. Gene de hepsinin gözleri önünde bir gerçek duruyor: kimi zaman önemli olan varılacak nokta değil yolculuğun kendisidir…

“Bu kızlar bir harika… Sonunu deliler şeklinde merak edip uykusuz kalacaksınız!”

-Morgenpost-

“Tıpkı okyanusun dalgaları şeklinde bu roman da bitmeyen bir tutkuyla yükselip alçalıyor.”

-The Times-

“Enerjisiyle herkesi kendine çeken Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz herkese yazdan kalma bigün yaşatıyor.”

-Mirror-

(Tanıtım Bülteninden)

Jojo Moyes Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz Pdf E-Kitap Tanıtımı

Senden Önce Ben romanı ile tüm dünyada büyük beğeni toplayan Jojo Moyes’in 2005 senesinde yazmış olduğu roman olan Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz nihayetinde Türk okurlar ile de buluşuyor.

Senden Önce Ben romanının getirmiş olduğu başarıdan sonra Jojo Moyes’in daha önce yayınlanan romanları da bir bir Türkçeye çevrilmeye başladı. Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz romanı da bunlardan bir tanesi ve okurlara dört genç kızın deniz yolculuğunu konu alıyor.

Kitabın hikayesi 1946 yılında Avustralya’da başlıyor. İkinci dünya savaşı bitmiştir ve savaş süresince Avustralya’ya yolu düşmüş olan İngiliz askerlerine aşık olan genç bayanlar savaşın sona ermesi ile beraber sevdiklerine kavuşabilmek umudu ile Londra’ya doğru yola koyulurlar. Bazıları evlenmiş, kimi nişanlanmış, kimi ise sadece kalbini kaptırmıştır fakat tek ortak noktaları ayrılığa son vermektir.

Jean, çok genç yaşta aşık olup evlenmiş olan on altı yaşında bir kızdır. Maggie ise çiftçi ve çok zekidir. Avice varlıklı ailesinin nimetlerini sonuna kadar kullanır. Francis ise hemşiredir. Bu dörtlü ortalama 6 hafta sürecek olan bir deniz yolculuğuna aynı düşsel kurarak adım atar. Yolculuk süresince ise önemli olanın içinde bulundukları seyahat olduğu anlayacaklardır.

Jojo Moyes Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz romanı ile okurlara sakin süregelen fakat daha sonrasında merak uyandıran bir öykü sunuyor.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yağmur Demir dedi ki:

    Jojo moyes zaten harika bir yazar. Aylarca en çok satanlar listesinde kalmayı başaran kitapları ile farkını kanıtlayan bir ismin bu kitabını da zevkle okuyorum.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test