Dan Brown Cehennem Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 06 Şubat 2017
  • 938 kez görüntülendi.
Dan Brown Cehennem Pdf E-Kitap Tanıtımı

Dan Brown Cehennem  Pdf E-Kitap Tanıtımı

Dan Brown Cehennem  Pdf E-Kitap Tanıtımı

Cehennem, tüm dünyada çok satan kitaplar listesinin en tepesine her seferinde oturmayı başaran. Dan Brown’ın en iyi eserlerinden biri olarak okuyucular tarafından da çok sevildi.

Cehennem, Floransa, Venedik ve İstanbul’u anlatan bir yapıt olmakla birlikte ana hikayesi ise şöyledir; Robert Longdon, bir hastane odasında kabuslardan aniden uyanır. Odasındaki iki doktordan biri olan Sienna Brooks ona vurulduğunu söyler ve geçici bellek kaybı durumunu söyler. Longdon, Floransa’da olduğunu öğrenir ancak çok şaşırır çünkü oraya nasıl geldiğini bilmemektedir. Genetiğin uzmanı olarak adlandırılan Bertrand Zobris aynı zamanda transhümanizmin de en büyük savunucularındandır. Zobris, insan nüfusunun çok hızlı bir şekilde arttığını ve bu durumla birlikte dünya kaynaklarının çok yakında biteceğini söylemektedir. Bu nedenle dünya nüfusunun büyük bir bölümünün yaşamaması gerektiğini sabunur ve bir virüs geliştirir. Dante hayranı olan Zobris keşfini saklamak için Dante’nin Cehennem adlı eserinin içeriğine atıfta bulunacak eylemlerde bulunur. Zobris, tüm hazırlıklarını yaptıktan sonra da aniden intihar eder. IQ seviyesi çok yüksek olan Sienna Brooks, kötü bir çocukluk dönemi yaşamıştır.

Dan Brown Cehennem  Pdf E-Kitap Tanıtımı

Dan Brown Cehennem  Pdf E-Kitap Tanıtımı

Keskin zekası ve dehasıyla pek çok alanda başarılı olmasına karşın kendini hep yalnız hissetmiştir. Bu yalnızlığını bitiren sevgilisi Zobris’in düşüncelerini destekleyen Sienna sevgilisinin amaçlarına ulaşması için ona yardım eder. Ancak sevgilisinin yaptıklarının hepsinden de haberi yoktur. Konsorsiyum’un başındaki Amir, şirketin en temel görevi olan bilgi gizliliğine göre hareket ederek korumaya aldığı kişi Zobris’in amaçlarını yapmak için çalışır. Ancak yaptıklarının hatalı olduğunu anlayınca Dünya Sağlık Örgütüne hemen destek olur. Longton aslında  Floransa’ya hastanede uyanmasında iki gün önce, Dünya Sağlık Örgütü’nün başında olan Dr. Elizabeth Sinskey ile birlikte gelmiştir. Longton, Zobris’in amaçlarını  öğrenmeye çalışırken kurulan tuzaklardan da son derece zor durumlarla birlikte kaçmaya çalışır. Dünya Sağlık Örgütü’ne bağlı bir grup asker tarafından kovalanır. Bu süreçte kendine yardım eden Sienna’nın asıl amacını ise bilmemektedir. Floransa’nın sokaklarında başlayan aksiyon dolu kovalamaca Venedik’e uzanır oradan da İstanbul’a uzanmaktadır. Yerebatan Sarayına ulaştıklarında ise Zobris’in amaçlarına ulaştıklarını fark etmektedirler.

Cehennem, baştan sona aksiyon ve heyecan dolu bir kitap olmakla birlikte okumak isteyenleri de kendine bağımlı edecek derecede başarılı bir Dan Brown kitabıdır.

 

 

Sayfa sayısı :576

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe

Yayınevi: Altın Kitaplar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test