Ahmet Ümit Sultanı Öldürmek Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 08 Şubat 2017
  • 960 kez görüntülendi.
Ahmet Ümit Sultanı Öldürmek Pdf E-Kitap Tanıtımı

Ahmet Ümit Sultanı Öldürmek Pdf E-Kitap Tanıtımı

Ahmet Ümit Sultanı Öldürmek Pdf E-Kitap Tanıtımı

Sultanı öldürmek kitabı Ünlü Yazar Ahmet Ümit’in polisiye roman kategorisindeki yeni çıkardığı sürükleyici bir kitaptır.

Sultanı öldürmek kitabındaki baş kahraman olan Müştak Serhazin, bir zamanlar ünlü bir tarih hocasının asistanlığını yaparak. Kendisi de hocası kadar başarılı olmuştur ve bir üniversitede öğretim görevlisidir. Öğrenciliği döneminde Tahir Hoca’nın asistanı olma şerefini o zamanlar ki tutkulu aşkı Nüzhet’le paylaşır. Nüzhet, Müştak için geçmişinden silip atamadığı bir yara olur. Öğrencilik yıllarında aşık olduğu bu kadın, ilişkilerinin en güzel zamanlarında. Müştak’ı İstanbul’da bırakarak, Chigago’ya gider ve Müştak’la olan ilişkisini de bu şekilde bitirir. Tarih alanında ihtisas yapan Nüzhet, yurt dışında sunduğu tezlerle de dünyanın tanıdığı bir tarihçi olurken yıllar sonra bilinmeyen  bir gerçeği çözüme kavuşturmak için ülkeye yeniden geri gelir.

Fatih Sultan Mehmet’in zehirlenerek öldürülmüş olması konusuyla ilgilidir. Ancak Nüzhet yurt dışına gittiği dönemde Müştak’ı çok sarsar ve psikolojik hastalıklar yaşamasına sebep olur ve Müştak’a psikojenik füg teşhisi konmuştur. Bir gün aniden Nüzhet’ten bir telefon alarak, yemek davetine katılacak olan Müştak, kendisini hiç ummadığı bir anda Nüzhet’in evinde bulurken eski sevgilisini de ölü olarak bulmuştur.

Ancak hiçbir şey hatırlayamamaktadır.  Cinayeti kendisinin yaptığını düşünen ve panikle evdeki delilleri yok ederek Müştak, aceleyle olay  yerinden kaçar. Nüzhet’in ölüm haberini getiren polislere bu konuda asla hiçbir şey anlatmaz. Ancak iki gün sonra Nüzhet’in asistanın da, Nüzhet’in öldürüldüğü gece vahşi bir saldırıya uğrayıp, yaralandığını tesadüfen öğrenir. Olayları çözmeye çalışan baş komiser Nevzat ve ekibi, Müştak’ın olayla ilgisini araştırırken, hem. Nüzhet’in hem de Müştak’ın hocası olan Tahir Hoca’nın öldürüldüğü haberini alarak olayların gidişatını aniden değiştiren detayları inceler..

Ahmet Ümit Sultanı Öldürmek Pdf E-Kitap Tanıtımı

Sultanı öldürmek kitabının sonlarında ise yaşadığı bunca kötü olaydan ve duyduğu büyük vicdan acısından rahatsız olan. Müştak, Nüzhet’i öldürdüğünü itiraf etmek için karakola gittiği zaman, Nüzhet’in temizlikçi kadın tarafından bir hırsızlık vakasına kurban edildiğini. Tahir Hoca’nın kalp krizi geçirerek düştüğü sırada başını vurduğu gerekçesiyle öldüğünü öğrenir ve olayların tüm seyri değişir. Tarihin içinde gizemli bir polisiye romanı okumak isteyenlerin mutlaka okuması gereken. Polisiye ve gerilim dolu bir kitap olarak okumaktan asla vazgeçmeyeceğiniz, sürükleyici ve akıcı bir eser olarak. Ahmet Ümit’in en başarılı kitaplarından biri olarak öne çıkmaktadır.

 

Ahmet Ümit Sultanı Öldürmek Pdf E-Kitap Tanıtımı

Ahmet Ümit tarafından yazılan Sultanı Öldürmek 2012 yılında yayımlanmıştır. Sultanı öldürmek kitabının konusu aşk, cinayet ve tarih çizgisinde dönen polisiye kategorisine ait bir romandır. Ahmet Ümit Türkiye’nin en ünlü yazarlarından birisidir. Ahmet Ümit’in sultanı öldürmek adlı kitabı nisan ayında piyasaya sürülmüştür. Kitabın ana konusu yıllardır aynı kadını bıkmadan usanmadan bekleyen bir tarihçinin hikayesi anlatılmakta ve bu hikayenin etrafında yaşanan cinayetler anlatılmaktadır. Kitapta dillere destan bir aşk için harcanmış bir ömür anlatılmaktadır. Serhanzinlerin son temsilcisi olan Müştak Serhanzin’in karşılaştığı olaylar ve yaşadığı dört günlük serüven anlatılmaktadır.

Sultanı Öldürmek kitabında, mektubun açacağının sapında  Fatih Sultan Mehmet’in tuğrası bulunan ve bununla öldürülen bir tarih profesörü bulunmaktadır. Olaylar bu ölüm etrafında gerçekleşmektedir. Meydana gelen bu ölümün bir aşk cinayeti mi, yoksa ucu Ulu Hakanın ölümüne uzanan şüpheli bir entrika mı bu gibi soruların cevapları aranmaya başlanmıştır. Osmanlı devletinin imparator konumuna gelmek için elde ettikleri zaferler ve Osmanlı devletine yapılan ihanetleri anlatan durumlar hikâyeye uyarlanmıştır. Bu kitabı okuyan bireylerin akıllarında iki tip soru belirecektir. Bu sorular tarih geçmişte yaşananlar mıdır, yoksa tarih tarihçilerin anlattıkları mıdır? Kitap siz okuyuculara çok yönlü düşünme fırsatı verecektir.

Ahmet Ümit’in büyük ses getiren Sultanı Öldürmek adlı kitabı geniş okuyucu kitlesine sahip olmuştur. Kitabın ana karakteri olan Fatih Sultan Mehmet Han iki karanın ve bir denizin hakimidir. Allah’ın yeryüzünde ki gölgesidir. Fatih Sultan Mehmet Konstantiniyye’yi durduran padişahtır. Roma imparatorluğunun varisi farklı dillerden, farklı dinlerden ve farklı ırklardan yeni bir millet yaratma düşüncesine sahip olan hükümdardır. Kitabı okuyan bireylerin kulaklarında kılıç sesleri, savaş naraları ve korku çığlıkları yer alacaktır. Kitapta ardı ardına yok olan şehirlerden, ardı ardına yok olan devletlerden ve zincirleme olarak el değiştiren kaleler bulunmaktadır. Değişmez bir kaderden ve 49 yaşında dünyaya nam salmış padişahın yaptıklarından ve yapmak istediklerinden bahsedilmektedir. Aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet’in ölümünden ve ölümünden sonra meydana gelen durumdan her noktasıyla bahseden Ahmet Ümit Sultanı Öldürmek kitabı ile büyük bir başarı yakalamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test