Zülfü Livaneli Huzursuzluk Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 28 Ocak 2017
  • 1.042 kez görüntülendi.
Zülfü Livaneli Huzursuzluk Pdf E-Kitap Tanıtımı

Zülfü Livaneli Huzursuzluk Pdf E-Kitap Tanıtımı

Zülfü Livaneli Huzursuzluk Pdf E-Kitap Tanıtımı

İstanbul’un kargaşası içinde sıradan bir yaşam devam eden İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin’e gider. Onun, önce sevdaya sonrasında ölüme yazılmış, Mardin’de başlayıp ABD’da sona ermiş yaşamını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tutkuyla ve hırsla esrarlı bir kadının peşine düşer.

Harese nedir, bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken vardır. Deve dikeni yedikçe ağzı kanar. Tuzlu kanın tadı dikenin tadıyla karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz… Ortadoğu’nun âdeti budur, tarih süresince birbirini öldürür fakat aslen kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının keyfindan sarhoş olur.

Mardinli Hüseyin ile IŞİD zulmünü fazlasıyla yaşamış olan Ezidi kızı Meleknaz’ın ve kelamın çocuklarının hikâyesi… Livaneli okuru, sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu gerçeğiyle buluşturuyor.

Zülfü Livaneli Huzursuzluk Pdf E-Kitap Tanıtımı

Zülfü Livaneli Huzursuzluk Pdf E-Kitap Tanıtımı

Türk edebiyatının tarihi olayları muhteşem bir şekilde ele alıp romanlara döken yazarı Zülfü Livaneli Huzursuzluk romanı ile bu kere Orta Doğunun yeni kanayan yarası olan IŞİD zulmüne dikkat çekiyor.

Huzursuzluk kitabını ana karakteri olan İbrahim, İstanbul’da yaşamaktadır. Bigün çocukluktan beri arkadaşı olan Hüseyin’in öldüğünü öğrenir ve bunun üzerine Mardin’e gider. Hüseyin’in nasıl öldüğünü öğrenmen isteyince de kendisini kahreden gerçeklerin içinde bulur.

İbrahim Hüseyin’in ölümünü araştırdıkça IŞİD’in gerçek yüzünü de öğreniyor ve bunu okurları ile paylaşır. Bu tüyleri diken diken eden hikayeyi Zülfü Livaneli Orta Doğunun ünlü bir hikayesine benzetir. Orta Doğunun eğer olmazsa olmazı olan develerin en sevmiş olduğu dikeni nasıl yediklerini ve bu dikeni yerken ağızlarına batarak kanamasına yol açmasını ve kan ile diken birleşmesi ile deveyi sarhoş eden bir keyfin oluşmasını Orta Doğuda yaşananlara muhteşem bir şekilde uyduğunu açık bir öykü ile konu alıyor.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test