TEOG sonuçları açıklandı

  • 03 Ocak 2017
  • 961 kez görüntülendi.
TEOG sonuçları açıklandı

TEOG sonuçları açıklandı

 

TEOG imtihan sonuçları , E-Okul TEOG sınav sonucu öğrenme sayfası üzerinden öğrenci ve velilerle paylaşıldı. İyi bir lisede okumak isteyen adayların merakla beklediği TEOG neticeları, 3 Aralık Salı günü saat 14.00 itibariyle erişime açıldı. TEOG imtihan neticeları ve belge görüntüleme işleminin peşinden biroldukça öğrenci, aldıkları puan ile bekledikleri arasındaki farkı karşılaştırdı. İşte TEOG sonuçları 1. Dehemmiyet puan hesaplama yöntemi ve sınava itiraz etmek isteyen öğrencilerin yapması gereken işlemler !

 

TEOG imtihan neticeları açıklanmadan önce MEB konu hakkında bugün izahat yapacağını duyurmuş fakat sınav sonuçlarının açıklanacağı saat verilmemişti. MEB saat 14:00’da sınav neticelarını açıkladı. İşte TEOG sınav neticelarını öğrenebileceğiniz adres ve neticelara itiraz hakkında detaylar! Temel öğrenimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçları açıklandı. TEOG birinci dehemmiyet merkezi ortak imtihanının neticeları, e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nden öğrenilecek.

 

TEOG SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

 

SINAVA İTİRAZ NASIL YAPILACAK

 

imtihan sonucunda hata olduğunu düşünen adaylar, neticelara itiraz edebilecek. İtirazlarla ilgili yapılması  gerekenleri listeleyen MEB, neticelara yapılacak itirazların, izlenme zamanı itibariyle en geç 5 gün  içerisinde elektronik ortamlardan yapılması gerektiğini duyurdu. İtirazın gerçekleştirilmesinin arkasından  incelemenin başlatılması,

 

TEOG sonuçları açıklandı

 

SONUÇLARA İTİRAZ TALEBİNİZ İÇİN TIKLAYINIZ

 

PUANLAR NASIL DEĞERLENDİRİLDİ

 

TEOG sınav neticelarında aldıkları puan ile hesapladıkları içinde fark bulunduğunu düşünen öğrenciler, TEOG  puan hesaplama işleminin nasıl yapıldığını sorguladı. İşte ulusal Eğitim Bakanlığı verilerine gore TEOG  puanlarının hesaplanma şekli;

 

* Ortak sınavlara girecek  olan öğrencilerin puanı tek puan hesaplanmaktadır.

* Her soru eşit ağırlığa haiz olmaktadır.

* Her talibin cevap kâğıdı, optik okuyucuyla okutulmuştur.

* Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanmıştır.

* Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilememektedir.

* Dehemmiyet puanı hesaplamasında kullanılacak olan imtihan puanı; [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü

ile hesaplanmıştır.

 

TEOG sonuçları açıklandı

 

* 8’inci sınıfta her dönem için uygulanan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ilişik  ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dehemmiyet puanının aritmetik ortalaması;  ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.

 

* Salon görevlilerince kopya çektiği belirlenen edilen öğrencilerin, kopya sonucu iptal edilen o dersin  sınavı puanla değerlendirilmez. Ancak dehemmiyet puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınır.

 

* Engelinden,probleminden  veya başka bir sebepten dolayı herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerin ortak sınav  puanı, yıl sonu başarı puanı hesaplamasındaki usullere uygun olarak hesaplanmaktadır. Tüm hesaplamalar virgülden sonra dört basamağa kadar yapılmaktadır.

 

* sual iptali olması durumunda ilgili sual o ders sınavına katılan tüm öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

 

AĞIRLIKLANDIRILMIŞ ORTAK SINAV PUANI NEDİR?

 

Her dönem meydana getirilen ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört, T.C. Inkılâp zamanı ve Mustafa Kemal Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlâk  bilgisi için iki katsayısı esas alınır. O dersin puanı ile çarpılarak her bir dersin ağırlıklandırılmış

ortak imtihan puanı hesaplanacaktır. Bu puanlar toplanarak her öğrenci için 700 tam puan üzerinden AOSP  hesaplanacaktır.

 

TEOG sınav sonuçları açıklandı E-Okul TEOG imtihan sonucu öğrenme sayfası

 

TEOG 2. DÖnem SINAVLARI NE süre?

 

Bir taraftan neticeları araştıran diğer taraftan sınava hazırlanmaya idame eden öğrenciler, bir yandan da TEOG  2. Dehemmiyet sınav tarihlerini sorgulamaya başladı. Peki, 2. Dehemmiyet sınavları ne vakit yapılacak? TEOG 2.  Dönem sınavları 26 Nisan – 27 Nisan 2016 tarihinde yapılacak. Mazeret sınavları ise 20 Mayıs – 21 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleşecek.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test