Shannara’nın Elftaşları Terry Brooks PDF Kitap Tanıtımı

  • 17 Ocak 2017
  • 868 kez görüntülendi.
Shannara’nın Elftaşları Terry Brooks PDF Kitap Tanıtımı

Shannara’nın Elftaşları  Terry Brooks  PDF Kitap Tanıtımı

 

Yazar Terry Brooks’un fantastik roman eserlerinden biri olan Shannara’nın Elftaşları üç seriden oluşan bir kitap dizisi olmuştur. Shannara’nın Elftaşları kitabı  Shannara Efsanesi’nin ikinci kitabı olarak biliniyor.

Kitaptaki hikayede elf yurdu Arborlon’da Kral Elessedil yönetimindeki elfler, onları koruyan Ellcrys ağacının himayesinde huzur içinde yaşamaktadır. Bu ağacı korumak ve hizmet etmek için her yıl ağaç tarafından seçilen Seçilmişler tarafından gümüş gövdeli altın yapraklı Ellcrys’in yapraklarında tuhaflıklar farkedilir. Seçilmişler’den biri olan Lauren’le konuşan Ellcrys, ona yaklaşan tehlikeyi söyler. Elfler bu durumun vehametini tam kavrayamadan son kalan Druid Allanon’un gelişiyle birlikte tüm ırkları tehdit eden bir sorunla karşı karşıya kalırlar.Shannara’nın Elftaşları

Allanon, Ellcrys’in onu yönlendirmesiyle, 500 yıldan sonra seçilen ilk kadın Seçilmiş olan ve Kral Eventine’ın torunu olan Amberle’yi bulurlar. Yapması gereken görevleri söylemek için ise Vadili Wil Ohmsford’la birlikte kaçarak kaybolan Amberle’yi aramak üzere yola çıkarlar. Bir noktadan sonra da kitapta Wil ve Amberle’nin yolculuğundaki sorunlar ve Allanon ile elflerin tüm dünyayı iblislerden korumaya çalışmasıyla yüzleşmek gerekecektir. Dört Kara’yı kurtaracak olan bu iki gencin önce kendilerine inanmaları gerekirken tüm tehlikelere ve sorunlara karşı yeni yöntemler geliştirmesi gereklidir. Fantastik kurgu kitabı seven okurlar için güzel bir hikaye sunan Terry Brooks’un eseri olan Shannara’nın Elftaşları İthaki Yayınları aracılığıyla Türk okuyucularla buluştu.

 

Sayfa Sayısı: 686

Baskı Yılı: 2001

Dili: Türkçe

Yayınevi: İthaki Yayınları

 

 

 

 

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test