Paulo Coelho Simyacı (Ciltsiz) Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 25 Ocak 2017
  • 976 kez görüntülendi.
Paulo Coelho Simyacı (Ciltsiz) Pdf E-Kitap Tanıtımı

Paulo Coelho Simyacı (Ciltsiz) Pdf E-Kitap Tanıtımı

Paulo Coelho Simyacı (Ciltsiz) Pdf E-Kitap Tanıtımı

Simyacı, Brezilyalı eski şarkı sözü yazarı Paulo Coelho’nun, yayınlandığı 1988 yılından beri dünyayı birbirine katan, eleştirmenler tarafından bir `fenomen’ olarak değerlendirilen üçüncü romanıdır. Simyacı, altı yıl içinde kırk iki ülkede yedi milyondan fazla sattı. Bu, Gabriel Garcia Marquez’den bu yana görülmemiş bir olay. Yüreğinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okurlar için bir `klasik’ kimliği kazanan Simyacı’yı Saint-Exupery’nin minik Prens’i ve Richard Bach’ın Martı Jonathan Livingston’u ile karşılaştıranlar var (Publishers Weekly). Simyacı, İspanya’dan yola çıkarak Mısır Piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago’nun masalsı yaşam deliğinin felsefi öyküsü. Sanki bir `nasihatnâme’: `yazgına iyi mi egemen olacaksın, mutluluğunu nasıl kuracaksın?’ sorularına cevap arayan bir yaşam ve terbiye kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen romanın altı yılda, yedi milyondan fazla okuyucuya ulaşmasının gizi, kuşkusuz, onun bu kılavuzluk özelliğinden kaynaklanıyor. Simyacı’yı okumak, herkes daha uykudayken, güneşin doğuşunu seyretmek için şafak vakti uyanmaya benziyor.

Paulo Coelho Simyacı (Ciltsiz) Pdf E-Kitap Tanıtımı

Kitap bir çoban olan Santiago’nun hikayesi anlatılıyor. Gezmeyi seven ve bu nedenle çoban olmayı tercih eden ve bununla gurur duyan Santiago ardı ardına Mısır Piramitlerinde kendisini bekleyen bir gömü olduğuna dair bir rüya görür. Bunun üzerine bir falcı çingeneden rüyasını yorumlamasını ister. Çingene de ona Mısır’a gidip hazineyi bulmasını söyler. İlk başta saçma bulsada daha sonra karşısına çıkan ve Kral bulunduğunu iddia eden yaşlı erkek de ona aynı şeyi söyler. Bunun üzerine koyunlarını satıp Mısır’ın yolunu tutar.

Afrika kıtasında daha ilk durağında bir hırsız ile karşılaşır ve tüm parasını çaldırır. Bunun üzerine hayalinden caymak üzeredir. Fakat geri dönecek parası da yoktur ve bunun üzerine Kristal satan bir tüccarın yanında işe başlar. Zekası yardımıyla satışları arttıran çoban geri dönmesi için gerekli olan parayı bir senede toplar. Tam geri dönmeye hazırlanırken bu defa ingiliz bir seyyah ile tanışır. İngiliz Mısır yakınlarındaki bir kasabada yaşamakta olan ve 200 yaşında olduğu iddia edilen bir Simyacı’yı bulmak için yola çıkmaya hazırlanmış olur. Bunun üzerine çoban da onunla birlikte hayallerinin ardından gitmeye karar verir.

şimal Afrika’da bir savaş vardır ve yol çok tehlikelidir. Fakat kervan nihayetinde Simyacı’nın bulunduğu kasabaya varır. Fakat savaş sebebi ile Piramitlere gitmek pek mümkün görünmemektedir. Çoban burada bir kıza gönül verir ve aradığı hazinenin o olduğunu sanır ve ona evlenme teklif eder. Fakat bir gün Simyacı ile tanışır ve Simyacı düşüncesinin yanlış olduğunu anlatır ve Piramitleri bulmak zorunda olduğu söyler. Bunun üzerine birlikte Piramitlere doğru yola çıkarlar. Simyacı ile yaptığı yolculuk boyunca ruhunun derinleri ile mevzuşmayı öğrenen çoban sonucunda Piramitlere ulaşır. Geldiğinde ise hazinenin yerini anlamış olur ve bu onun yüzünde bir gülümseme oluşturur.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test