Müptezeller Emrah Serbes Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 12 Ocak 2017
  • 1.002 kez görüntülendi.
Müptezeller Emrah Serbes Pdf E-Kitap Tanıtımı

Müptezeller Emrah Serbes Pdf E-Kitap Tanıtımı

“Üzülme baba,” dedim, “alt tarafı bir ev, alt tarafı beton parçası ya. Çalışır ederiz, gene alırız. Ben de çalışırım bundan sonrasında, söz, bir ev daha. alırız” “Ona üzülmüyorum ki ben,” dedi babam. “Her ay evin taksitini ödedik de ne oldu. Bak, uçup gitti elimizden balon benzer biçimde. Keşke seni ağlatmasaydık çocukken. Keşke sana o akülü arabayı alsaydık.” Güzel olmak isteyen alkolikler, berduşlar, kardeşler… Zembereği boşalmış yaşam memat ezberleri, tek gözlü geceler. Yeraltının karın gurultusuna, belalı bir gündüze sarılan cuaralar.

Müptezeller, uğultuların, yoksunluğun ve kaybeden delikanlıların romanı. Lime lime, ufalanarak. Emrah Serbes, kenarların soluğunu, dünyaya katlanamayan, kendine gömülen çocukları haykırarak konu alıyor. Yaz sona erer, sonbahar sonlanmış olur, hep kış gelir.
(Tanıtım Bülteninden)

Müptezeller Emrah Serbes Pdf E-Kitap Tanıtımı

Fakirlik ve hayatta kalmanın en acı yazarı hiç şüphe yokki Maksim Gorki’dir. Çok küçük yaşlarda çıktığı kimsesizlikte dilencilik ve sokağın dilini en iyi o anlatır. Sokağın en çıplak resmini de şüphesiz Emile Zola yapmıştır. Emrah Serbes, Gorki ve Zola içinde bir köprü dil kullanmaktır. Günümüzde TRT edebiyatını ayıklayarak yazdığı kitaplarında dışlanmış, yok sayılmış bir kitleyi kendi dil jargonuyla anlatır.(Bu da sanırım yazarın gözü karalığı veya deli cesaretidir.) Emrah Serbes samimi ve can alıcı edebiyatını bu kadar başarılı sunması o denli içtendir ki karakterlerin Emrah Serbes’in yaşam öyküsüyle kesişmesi okuyanlarda bir tek sorunun belirmesine sebep olur: Kendi hayatını mı konu alıyor?

Müptezeller Emrah Serbes’in gözlerini açtığı, biyografisinin iz bırakan ilk yokuşunda başlar. Gezim okulunda okurken muhtemelen aklından çıkmayan manzaraların olduğu garsonların imrenerek baktıkları yıldızlı otellerin yaldızlı hayatları arasında…

Tabanında tabanı olan hayallerin sigortalı hayata devam etmenin; ölümlerden zor olduğu bir insan topluluğunun içerisindedir. Torbacıların, alkoliklerin ve yaşamı ucuz pek çok müptezelin içinde Ankara macerasına dönüşebilecek yazarlık tutkusu buralarda başlamış veya Müptezeller karakteri burada doğmuş olabilir. (İkinci mümkünlık olma ihtimali; Kürk Mantolu Madonna’nın, Madonna’nın hayatını içermesi kadar ihtimal barındırır.)

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test