Kule Efendisi Anthony Ryan PDF Kitap Tanıtımı

  • 19 Ocak 2017
  • 915 kez görüntülendi.
Kule Efendisi Anthony Ryan PDF Kitap Tanıtımı

Kule Efendisi  Anthony Ryan  PDF Kitap Tanıtımı

 

Yazar Anthony Ryan’ın fantastik romanlarından biri olan Kule Efendisi isimli kitap, Kuzgunun Gölgesi serisinin ikinci kitabı olarak Barış Tanyeri çevirisiyle ülkemizdeki okuyucularıyla buluştu.

Öncelikle hikaye 4 farklı kişinin ağzından anlatılıyor. Öncelikle Reva adlı bir suikastçı olurken  Karanlıkkılıç’ı alt etmek için yollanıp sonrasında Vaelin’in kız kardeş gibi görmeye başlayacağı genç bir kızdır. Diğeri ise Prenses Lyrna. Üçüncüsü karakter ise Vaelin esir alındıktan tacirler tarafından esir alınmış Kardeş Frentis. Sonuncusu ise Vaelin olmaktadır.

Baş karakter Vaelin kardeşi Alornis için memleketine bu kitapta geri geliyor. Kral Janus ölürken, yerine oğlu Malcius geçmiştir. Vaelin ansızın Kral tarafından Kuzey Nişan’ının kalesine lord olarak atanır. Frentis’i bulmak için görevlendirilen Vaelin, Reva’nın nefretini kazanmıştır, Barkus’un öldürdüğü fanatik Hentes Mustor’un kızı ve babasını öldüren karanlık yaratığın Vaelin olduğunu zanneden Reva, zamanla Vaelin’in ona söylediği gerçekleri duyunca dayanamayıp kaçıyor.  Frentis Lonak ile Davoka ve iki kişiyle daha Altıncı Nişan Hanesi’ne doğru giderlerken Lyrna’da yarı yanmış bir durumuda esir olarak satılmak üzere kapatıldığı bir gemide gözlerini açıyor. Lyrna’ya ne olduğunu gören Vaelin birlikleri, halkları ve geri kalanları bir savaş çağrısıyla bir araya toplar ve yola çıkar. Kalan son kaleyi düşmeden ele almanın savaşını doruklarda yaşatan bu kitapta sürprizlere de hazırlıklı olun.

Sayfa Sayısı: 648

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe

Yayınevi: İthaki Yayınları

 

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test