Khaled Hosseini Uçurtma Avcısı Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 29 Ocak 2017
  • 973 kez görüntülendi.
Khaled Hosseini Uçurtma Avcısı Pdf E-Kitap Tanıtımı

 Khaled Hosseini Uçurtma Avcısı Pdf E-Kitap Tanıtımı

Khaled Hosseini Uçurtma Avcısı Pdf E-Kitap Tanıtımı

Buyruk ve Hasan, Kabil’de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk… Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına karşın emir’le Hasan’ın dünyaları içinde uçurumlar vardır: komut, ünlü ve varlıklı bir iş insanının, Hasan ise onun hizmetkârının erkek evladıdır. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen hayatları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında komut ve babası ülkeyi terk edip California’ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünsede her şeye rağmen ardında bıraktığı Hasan’ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına tesirleri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları… Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, varlıklı bir kültüre ve güzelliğe haiz toprakların yok edilişini kademe kademe gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı’nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanoğlunun diğerini ne kadar sevebileceğinin su benzer biçimde akıp giden öyküsü…
(Tanıtım Bülteninden)

 Khaled Hosseini Uçurtma Avcısı Pdf E-Kitap Tanıtımı

Khaled Hosseini Uçurtma Avcısı Pdf E-Kitap Tanıtımı

Buyruk ve Hasan birlikte büyüyen çok iyi arkadaş olan iki süt kardeştir. Buyruk’in babası bölgede nüfuzlu ve yardımsever biri olarak tanınır. Hasan’ın babası ise buyruk’in babasının hizmetlisidir. Herşey mükemmel giderken komut ve Hasan başlarını belaya sokarlar ve Hasan buyruk’i kurtarmak için kendini öne atar. Emir ona destek olmak yerine oradan kaçar ve Hasan’ı kaderi ile başbaşa bırakır. Hasan yaşamı süresince unutamayacağı bir şiddete maruz kalır ve buyruk bunu yalnız uzaktan izlemekle yetinir.

Khaled Hosseini Uçurtma Avcısı Pdf E-Kitap Tanıtımı

Komut bu olanlardan dolayı büyük utanç duyar ve tekrar Hasan’ın yüzüne bakamaz hale gelir. Fakat birlikte yaşadıkları için duyduğu utanç ile hergün yüzleşmek zor gelir.  Hasan’a bir tuzak kurarak onu hırsız şeklinde gösterir ve böylece babasının işten atılmasına sebep olur. Her ne kadar buyruk’in babası bu vakaı görmezden gelip Hasan’ı affetsede Hasan’ın babası bu utanca dayanamaz ve oğlunu alıp bölgeyi terk eder.

Bu sırada Sovyet işgali adım atar ve emir ile babası herşeylerini kaybederler. Bunun üzerine ellerinde kalanlar ile beraber ABD’nın yolunu tutmak zorunda bırakılırlar. Fakat yeni hayatta buyruk’in içinde bulunmuş olduğu durumu değiştirmek ve geçmişinde yaptıklarından duyduğu pişmanlık ve utanç ile yaşamak zorunda kalır.

Aradan yıllar geçer ve büyümüş olan komut Afganistan’dan bir telefon alır. Arayan kişi Hasan’ın başının tehlikede olduğunu ve desteğe ihtiyacını bulunduğunu belirtir. Bunun üzerine vicdanını rahatlatma fırsatı gören emir Amerika’daki yaşamını bırakıp Afganistan’a geri rotatif. Döndüğünde ise herşeyin daha fenaya gittiğini görür. Dahası Hasan ölmüştür fakat onun da bir oğlu vardır. Oğlunu kurtarmak için ise seneler önce kaçmayı tercih etmiş olduğu benzer biçimde bir olay ile karşılaşır. Ya yine kaçıp ikinci kez vicdanı ile başbaşa kalacaktır yada bu defa karşı koyup Hasan’ın oğlunu kurtarıp ona olan borcunu ödeyecektir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test