Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Yuval Noah Harari Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 16 Ocak 2017
  • 817 kez görüntülendi.
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Yuval Noah Harari Pdf E-Kitap Tanıtımı

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Yuval Noah Harari Pdf E-Kitap Tanıtımı

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Yuval Noah Harari Pdf E-Kitap Tanıtımı

– Homo sapiens niçin ekolojik bir seri katile dönüştü? – Para neden herkesin güvenilmiş olduğu tek şey? – hanımlar üstün sosyal becerilere sahipken, niçin çoğu toplum erkek egemen? – Güç elde etmekte böylesine yetenekli olan insanoğlu neden bu gücü mutluluğa dönüştürmekte başarısızlar? – Geleceğin dini bilim mi? – İnsanların miadı çoktan doldu mu? 100 bin yıl önce Yeryüzü’nde minimum altı farklı insan türü vardı. Günümüzdeyse bir tek Homo Sapiens var. Diğerlerinin başına ne geldi ve bizlere ne olacak? Çoğu çalışma insanlığın serüvenini ya zamanı veya biyolojik bir yaklaşımla ele alır, fakat Harari 70 bin yıl önce gerçekleşen Bilişsel Devrim’le başlattığı bu kitabında gelenekleri yerle bir ediyor. İnsanların küresel ekosistemde oynadıkları rolden imparatorlukların yükselişine ve çağıl dünyaya kadar pek çok konuyu irdeleyen Sapiens, tarihle bilimi bir araya getirerek kabul görmüş anlatıları yine ele alıyor.

Harari ayrıca geleceğe bakmaya da zorluyor okuru. Yakın zamanda insanlar, dört milyar senedir yaşama hükmeden doğal seçilim yasalarını esnetmeye başladılar. Artık sadece dünyayı değil, kendimizi ve öteki canlıları tasarlama becerisi de kazanmıştırk. Peki bu bizi nereye gdolayıyor, bizi neye dönüştürebilir? 30’dan fazla dile çevrilmiş bu kışkırtıcı çalışma özellikle Jared Diamond, James Gleick, Matt Ridley ve Robert Wright’ın eserlerini bilen okurlar için muhteşem bir kaynak. “Sapiens, tarihin ve modern dünyanın en büyük sorularını gayet yalın bir üslupla ele alıyor. Çok seveceksiniz!” Jared Diamond, Tüfek, Mikrop ve Çelik’in yazarı “Harari’nin eseri kabul görmüş doktrinlerin karşısında duran fikirler ve şaşırtıcı gerçeklerle bezeli.” John Gray, Financial Times

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Yuval Noah Harari Pdf E-Kitap Tanıtımı

Yuval Harari Hayvanlardan Tanrılara Sapiens kitabını yazarken tek amacı insanın doğasına ve yaratılışına dair cesur soruları bilimsel bir halde cevaplayabilmek ti. Bu yüzden birçoğumuzun sorduğu soruları bilimsel bir halde kitabında cevaplıyor.

Sorulardan bazılarında insanoğlu iyi mi bu hale geldiğini, paraya neden tapıldığını, hanım ve adam farkının nedenlerini, gücün niçin kötüye kullanıldığını, dini değerleri şeklinde birçok alanda cevaplar bulabiliyorsunuz.

İnsanoğlunun geçmişine sorular ve cevaplar ile ışık tutan bir kitap kesinlikle okunması gereken kitaplardan bir tanesi olmayı başardı.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test