Harry Potter ve Lanetli Çocuk J. K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 09 Ocak 2017
  • 972 kez görüntülendi.
Harry Potter ve Lanetli Çocuk J. K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany Pdf E-Kitap Tanıtımı

 

Harry Potter ve Lanetli Çocuk J. K. Rowling,  Jack Thorne,  John Tiffany Pdf E-Kitap Tanıtımı

 

Harry Potter ve Lanetli Çocuk J. K. Rowling,  Jack Thorne,  John Tiffany Pdf E-Kitap Tanıtımı

Sekizinci Hikâye. On Dokuz Yıl sonrasında…

Harry ait olduğu yerde durmayı reddeden bir geçmişle boğuşurken, en minik oğlu Albus da istemediği bir aile mirasının yükünü omuzlarında taşımakta zorlanır. Geçmişle gelecek uğursuzca iç içe girince  hem baba hem oğul tedirgin edici bir gerçeği. Bazen karanlığın beklenmedik yerlerden geldiğini öğrenir.

“Harry Potter ve Lanetli Çocuk”, J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’a ilişik yeni bir özgün hikâyeden yola çıkarak Jack Thorne’un yazdığı yeni bir oyun. Bu oyun sadece sekizinci Harry Potter hikâyesi değil, aynı zamanda tescilli olarak sahneye konulacak olan ilk Harry Potter hikâyesi. 30 Temmuz 2016’da Londra West End’de gerçekleşen prömiyerin hemen arkasından Sahne Metni Özel Baskısı, dünyanın dört bir yanındaki okuyucuları Harry Potter, arkadaşları ve ailesinin geçindiren yolculuğuyla bir araya getiriyor.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk J. K. Rowling,  Jack Thorne,  John Tiffany Pdf E-Kitap Tanıtımı

Harry Potter’ın seneler sonra okula çocuklarını göndermeleriyle kitap başlıyor. Harry ve Ginny evliliğe ilk adımını atmıştır. Çocukları olmuştur. Kitabın merkezinde Harry’nin büyük geçmişinin altında ezilen Albus’un seçmen şapkadan sonra yaşadığı çatışmalar mevzu edilmiş. Coşkunun hiç düşmediği kitapta Albus devamlı babasının isminin gölgesinde ezilirken adı karanlığın en koyusu(Karanlık Lord  Voldemort) olan Harry Potter’ın azılı düşmanıyla anılan Scorpius; Albus ile Harry Potter ve arkadaşlarının tanıştığı noktada yolu keşisir.(arkadaşları Ron ve Hermonie kastedilmiştir.) Her şeyin başlangıcı olan bu tren odası uzun devam eden maceralar ve heyecanın başlangıcıdır.

 

Albus bu tren odasında Scorpius’tan başka Delphi adında bir kişiyle de tanışmıştır. Acaba bu yazgı midir? Albus ailesinin soyadı altında ezilirken babasıyla devamlı çatışmaktadır. Scorpius’ta her ortamda kendisinden dedikodularının önce gitmesiyle adeta ismiyle önyargılarını taşımaktadır. Delphi ise büyük bir gizem ile dostlığını sürdürmektedir. Albus yaşadığı çatışmalardan dolayı ailesini seçememe duygusuyla kendisini yiyip bitirmektedir. Her gittiği ortamda kendisi Harry Potter ile sürekli kıyaslanmakta Albus’un adı yerine Potter aile üyeliği ağır basmaktadır. Potter şöhreti altında ezilen Albus bu ailenin yüz karası olarak gösterilmektedir.

Sihir bakanlığı bünyesinde bir ekip kişilerin zaman döndürücü adlı bir cihaz ile karanlık işleri planladıkları bilgisi bulunmaktadır. Bu esnada Harry Potter Üç Büyücü Turnuvasında ölen Cedric(Lanetli Çocuk) için büyük acı çekmektedir. Albus babasının bu hatasını düzeltmek için zamanda geriye dönerek Cedric’i kurtarmayı deneyecektir.

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test