Geliştiren Anne Baba Doğan Cüceloğlu Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 15 Ocak 2017
  • 1.040 kez görüntülendi.
Geliştiren Anne Baba Doğan Cüceloğlu Pdf E-Kitap Tanıtımı

Geliştiren Anne Baba Doğan Cüceloğlu Pdf E-Kitap Tanıtımı

Geliştiren Anne Baba Doğan Cüceloğlu Pdf E-Kitap Tanıtımı

Çocuğunuz bir kere çocukluk yaşayacak; bu dönemi onunla doya doya yaşayın.

Bir anne, bana yolladığı mektupta şöyle diyor: “Çok bitkin ve sorumlulukların altında ezilmiş hissediyorum. Annem kendi dönemlerinde böyle bir bıkkınlık hissetmediklerini, bu kadar sabırsız ve öfkeli olmadıklarını, bizi seyrederken bile yorulduğunu söylüyor.”

Bir başkası da şöyle yazmış: “Otuz yaşında yaklaşık 4,5 ay sonra baba olacak bir  adayım. Bugüne kadar geçen süre zarfında baba olacağım düşüncesi üzerinde çok durmadığım için birçok şeyin farkında değildim. Ancak bugün bu fikir üzerinde ilk adımımı attım ve daha ilk adımımda büyük bir eksik ile yola çıktığımı fark ettim. Bu sanki kutuplara keşfe giden kaşifin yanında soğuktan koruyucu giysilerini almaması şeklinde bir hisse benziyor.”

Yetişen her yeni kuşakla birlikte, onları yetiştiren anne ve babalardan da beklentiler artıyor. Camianın gelişmesi için öncelikle ailede demokratik bir yapı kurulması şart. Bunun yolu da, anne ve babaların geçmişten gelen tehlike kültürü kalıplarından kurtulmaları ve onur eşitliğine inanan sağlıklı gelişmiş bireyler yetiştirmeleri…

Geliştiren Anne-Baba olabilmeniz için kendinizi ve çocuğunuzu tanımanız, beklentilerinizi, niyetinizi keşfetmeniz; değerlerinizi ve aile ilişkinizi sağlıklı tutmanız önemli. Bilen, anlayan, seven gözlerle  bakmak kendi elinizde…

Güler yüzlü, sakin, güvenen, hayata, ailesine şükür duygusu içinde bakan bir anne, bir baba olmak çocuklarınıza verebileceğiniz en büyük armağandır. Çocuklar böyle bir ödülü hak ediyorlar.

DOĞAN CÜCELOĞLU

Geliştiren Anne Baba Doğan Cüceloğlu Pdf E-Kitap Tanıtımı

Türkiye’de kişisel gelişim kitapları denilince akla gelen ilk adlardan bir tanesi olan doğmuş. Cüceloğlu Geliştiren anne baba kitabı ile ailelere yönelik kitaplarına devam ediyor.

Doğmuş Cüceloğlu son zamanlarda ailelere yönelik kitaplara ağırlık veriyor ve Başarıya götüren Aile kitabından sonra şimdide. Geliştiren anne-baba kitabı ile yine anne ve babalara muhteşem bir yaratı sunuyor.

Kitapta anne ve baba olmanın çocuk açısından kıymetini ve çocukların kişisel gelişiminde anne ve babanın görevini vurguluyor. Bunun içinde çocuğumuzu daha iyi tanımanın önemini ve çocuğumuza daha iyi anne ve babalık yapmanın ip uçlarını da öğreniyoruz.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test