KPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı indir

  • 21 Aralık 2016
  • 837 kez görüntülendi.
KPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı indir

KPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı

KPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı Yüksekokul mezunuları ile lise mezunlarının girdiği; KPSS önlisans ve ortaöğretimin sonuçları açıklanmış fakat tercih kılavuzu yayımlanmamıştı. ÖSYM konuya ilişkin yaptığı açıklamada KPSS tercihlerinin bugün başlayacağını belirtti.

B GRUBU KADROLARA YERLEŞTİRME

 

Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemleri ile ilgili konular  Tercih Kılavuzunda bulunacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması durumunda, yaşı daha yüksek  olana öncelik tanınacaktır.

Yerleştirmede adayların ÖSYM’ye internet yoluyla gönderdiği bilgiler esas alınacaktır. Yerleştirme sonuçları ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, başvuranlara  ve Devlet Personel Başkanlığına internet yardımıyla, elektronik ortamda bildirilecektir.

B GRUBU KADROLARA ATANMA

 

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat olmaksızın ilan edilmiş kadrolara direk  atanacaklardır. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

KPSS TERCİH KILAVUZU

KPSS TERCİH BAŞVURUSU

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test