Elif Şafak – Havva’nın Üç Kızı Pdf Kitap Tanıtımı

  • 14 Aralık 2016
  • 923 kez görüntülendi.
Elif Şafak – Havva’nın Üç Kızı Pdf Kitap Tanıtımı

Elif Şafak – Havva’nın Üç Kızı Pdf Kitap Tanıtımı

Elif Şafak – Havva’nın Üç Kızı Pdf Kitap Tanıtımı

kurlan ağzına kadar dolar taşardı herhalde. Bu açıdan yüreği rahattı. Doğrusu, onun esas derdi insanlarla değil, Tanrıylaydı. Uğraştığı biri varsa gene O. Sorguladığı biri varsagene O. Neyse ki Tanrı, her ne kadar kolay kızdığı söylenseve talepkârlığıyla maruf olsa da asla incinmez, incitilemezdi.
Bazen merak eder sorardı kendine: Kime şu altın kalpli” deriz sahi? Herkese karşı ve asla yalpalamadan iyi olmak, iyi kalmak mümkün mü? En âlicenap fertlerin bile kötülük ettikleri olmaz mı – bilerek ya da bilmeyerek.
Ailesinin ve arkadaşlarının gözünde iyi bir insandı Nazperi Nalbantoğlu – sevenlerinin kullandığı adıyla Peri. Bilinçli bir yurttaştı. Hayır kurumların destekler, Alzheimerhakkında farkındakk yaratmak için didinir, muhtaç durumdaki aileler için para toplar, huzurevlerini ziyaret edip, oradaki kimsesiz yaşlılarla tavla oynar, bilerek kaybederdi.

İstanbul’un mebzul sayıdaki sokak kedileri için çantasında mama taşır, hatta zaman zaman masraflannı kendi cebinden karşılayarak onlan kısırlaştırır, çocuklarının okul durumunu yakinen takip eder, kocasının patronu ve iş arkadaştan için davetler verip, şık sofralar kurar, ramazan ayında-genellikle başında ve sonunda— oruç tutar, aradaki günleribazen çaktırmadan atlar, her Kurban Bayramı’nda muhakkak kınalı bir koyun adardı. Ne vakit sokakta yere tüküren,parklan kirleten ya da süpermarkette sırayı bozan bililerinigörse, içten içe onlan ayıplar, bazen de dayanamayıp uyarırdı. Velhasıl dışandan bakınca sadece iyi bir insan değil, aynı zamanda iyi bir eş, iyi bir anne, iyi bir ev kadını, iyi bir vatandaş, iyi bir modern ve laik Müslüman’dı. Bu ülkenin şaşmaz çelişkilerini adeta bünyesinde toplamıştı. Bünyesindeve geçmişinde. Peri’nin yaşam hikâyesi biraz da Türkiye’ninhikâyesiydi. Peri’nin akıl kanşıklığı, Türkiye’nin yaşadığıakıl karışıklığından farklı değildi.. Elif Şafak – Havva’nın Üç Kızı Pdf Epub indir

Elif Şafak – Havva’nın Üç Kızı Pdf Kitap Tanıtımı

Soğuğa rağmen bir ferahlık, esenlik vardı havada; iyimserlik taneleri çiy kristalleri gibi asılıydı boşlukta. İstanbul’dan bu şehre ilk taşındığında ona tuhaf gelen sessizliğe şaşırmıyordu artık.
Longwall Sokağı’nin köşesinde bir telefon kulübesi gördü. Arada iki saat fark olduğuna göre babası şimdi evde, sofrada olmalıydı. Ya yalnız, ya ahbaplarıyla.
Mensur hemen açtı telefonu. “Alo?”
“Babacım… affedersin, kötü bir zamanda mı aradım? Müsait misin?1*
“Peri, canım* dedi Mensur. Sesi titredi. “Ne demek müsait misin? Ne zaman istersen ara evladım. Keşke daha sık araşan. *

Elif Şafak – Havva’nın Üç Kızı Pdf Kitap Tanıtımı

Babasının üslubundaki şefkat soluğunu kesti Peri’nin.
“iyi misin evladım?*
“iyiyim* dedi Peri. “Annem nasıl?*
“Odasında. Seslenmemi ister misin?*
“Yok, başka zaman konuşurum.* Yumuşak bir sesle ekledi: “Seni çok özledim. *
“Ah, beni ağlatacaksın şimdi.*
“Bu sene yılbaşında evde olamadım diye berbat hissediyorum kendimi.*
“Aman, yılbaşı kimin umurunda?* dedi Mensur. “Annen gene hindi pişirip pilavın dibini tutturdu. Patlamış mısır, kestane, mandalina yedik. Tombala oynadık; annen kazandı. Televizyonda dansöz seyrettik; ben seyrettim yani, işte o kadar. Zaten dansözleri de azalttılar! Giderek dindarlaşıyor bu toplum. Usul usul kayıyor demokrasi altımızdan. Bir dansöz keyfimiz vardı, onu da çok görüyorlar yahu. Pabucumun ahlak bekçileri. Ulan göz benim, günahsa günah benim, ne demeye denetliyorsunuz televizyonlarımızı? Diğer Detalar ve kitap tanıtımları için Kitap Tanıtım Sayfamıza bakmayı unutmayın.

Elif Şafak – Havva’nın Üç Kızı Pdf Epub indir Elif Şafak – Havva’nın Üç Kızı Pdf Epub indir

Sayfa Sayısı: 424
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test