Türk Seddi hangi ülke ile olan sınırımıza inşa ediliyor?

  • 28 Kasım 2016
  • 699 kez görüntülendi.
Türk Seddi hangi ülke ile olan sınırımıza inşa ediliyor?

Türk Seddi hangi ülke ile olan sınırımıza inşa ediliyor?

Türk Seddi hangi ülke ile olan sınırımıza inşa ediliyor? 2017 KPSS Güncel Bilgiler: Türk Seddi hangi ülke ile olan sınırımızın güvenliği için inşa edilmektedir?
Cevap: Suriye

Türkiye ile Suriye arasındaki sınır bölgesine yapılan ve dünyanın en uzun üçüncü duvarı olma özelliğindeki “Türk Seddi“ni örme çalışmaları devam ediyor. Türk Seddi kapsamında 911 kilometrelik Suriye sınırımıza beton bloklardan duvar örülmektedir.

Türk Seddi, 5 ila 20 kilometrelik bölümler halinde Hatay sınırından başlayıp Şırnak hudut hattına kadar 14 ayrı bölgede inşa ediliyor.

Dünyanın en uzun 3. sed duvarı olacak

Türk Seddi” yaklaşık 8 bin 850 kilometrelik Çin Seddi ve ABD-Meksika sınırındaki 3 bin 500 kilometre civarındaki duvarın ardından dünyanın en uzun üçüncü duvarı olma özelliği taşıyor.

1. Çin Seddi
2. ABD-Meksika duvarı (ABD’nin yeni başkanı Trump’un seçim vaatleri arasında Meksika sınırını tamamen duvar ile kapatmak yer alıyordu.)
3. Türk Seddi

2017 KPSS Çıkabilecek Sorular: Çin Seddi ne zaman, hangi olay sonrası yaptırılmıştır?
Çin Seddi, Moğol ve Türk boylarına karşı ülkeyi savunmak amacıyla yaptırılmıştır. Çin Seddi, 2007 yılında dünyanın yeni 7 harikasından biri olarak seçilmiştir.

Sonrası Türk Seddi hangi ülke ile olan sınırımıza inşa ediliyor? Güncel Bilgiler 2017 KPSS Genel Kültür ilk ortaya çıktı.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test