Sözleşmeli Öğretmen Ataması: Bugün KARA BİR GÜNDÜR

  • 11 Ekim 2016
  • 885 kez görüntülendi.
Sözleşmeli Öğretmen Ataması: Bugün KARA BİR GÜNDÜR

Sözleşmeli Öğretmen Ataması: Bugün KARA BİR GÜNDÜR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bugün 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağını aktardı ve bu atamaların tartışılan mülakat puanları ile olacağına ışık tuttu.

Kamu vicdanı ve aklı başında herkesin sözleşmeli mülakat sistemini kabul etmediğini dile getiren Koncuk, “Atamanın yapılacağı bugün bütün yönleriyle KARA BİR GÜNDÜR” dedi.

Genel Başkan Koncuk şunları söyledi: “2005’de kısmi zamanlı sözleşmeli öğretmenlik ataması olmuştu. Türk Eğitim-Sen bu uygulamaya dava açan tek sendikaydı ve iptalini yaptık. Kısmi zamanlı sözleşmeli öğretmenliği pek çok kişinin aklına gelmez. Bu uygulama sadece eğitim öğretim yılı süresince görev yapmaya yarıyordu. Türk Eğitim-Sen’in iptal ettirdiği belli zamanlı sözleşmeli öğreticilikten sonra 2006 yılında ilk defa 4/B’li öğretmen almaya başlanıldı. 2006 yılından beri 2011 yılına kadar elen sürede  4/B’liliğin iptali için yapmadık bir çok eylem yapıldı , söylemedik söz bırakmadık, seçim öncesinde iptal edileceği açıklandı. 2011’de iptal edilen sözleşmeli öğretmenlik bir kez daha daha daha kötü bir şekilde, mülakat denilen ucube anlayışla 2016’da adeta yaniden ortaya çıkmıştır. Bunları hatırlatıyorum, çünkü, bugün 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. Hem de hala tartışılmakta olan  mülakat puanları ile yapılacak. Atanamayan öğretmenler mutlu olamayacaktır elbette, ancak işin garip yanı atananlar da mutlu ve huzurlu olamayacaklarıdır. Tüm vebal sebep olanlarındır. Kamu vicdanı ve aklı başında herkes sözleşmeli mülakat sistemini kabul etmemektedir.Atamanın yapılacağı bugün bütün Her yönüyle  KARA BİR GÜNDÜR.

Sözleşmeli Öğretmen Ataması Sonuçları Açıklandı – 10 Ekim 2016

1.494 sözleşmeli öğretmen kadrosu boş kaldı

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test