Sözleşmeli Öğretmen Ataması detayları netleşiyor

  • 27 Haziran 2016
  • 868 kez görüntülendi.
Sözleşmeli Öğretmen Ataması detayları netleşiyor

Sözleşmeli Öğretmen Ataması detayları netleşiyor

Sözleşmeli Öğretmen Ataması detayları netleşiyor Bakan İsmet Yılmaz’ın göreve başlamasıyla beraber öne sürdüğü ve ilk atama sonucunda 5 yıl süreyle öğretmelerin sözleşmeli olarak sabit bir yerde görev yapmasının planlandığı sözleşmeli öğretmenlik modelinde detaylar netleşmeye başladı.Sözleşmeli Öğretmen Ataması detayları netleşiyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine atanan kadrolu öğretmenlerin yüzde 60’ının 1 yıl sonra yer değişikliği talebinde bulunması nedeniyle “sözleşmeli öğretmen” formülü üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın 2017 Şubat öğretmen ataması döneminde sözleşmeli öğretmen alımı yapacaklarını açıklamasının ardından gözler bakanlığın bu alanda yürüttüğü çalışmalara çevrildi.

Sözleşmeli Öğretmen Ataması detayları netleşiyor Bakanlığın yaptığı analizler, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine ataması yapılan öğretmenlerin yaklaşık yüzde 60’ının, 1 yıl sonra farklı illere yer değiştirme talebinde bulunduğunu ortaya koydu. Bu nedenle belli bölge ve illerde öğretmen açığı sabit kalıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlikle birlikte, belli bir bölge ve ilde sabit şekilde öğretmenlere görev vererek eğitmen ihtiyacının giderilmesini amaçlıyor.Sözleşmeli Öğretmen Ataması detayları netleşiyor

Kimler sözleşmeli öğretmen olabilecek?
Buna göre, atamaları şubat ayında yapılacak sözleşmeli öğretmenlerin KPSS puan üstünlüğü ve mülakatla seçilmesi planlanıyor.

Sözleşmeli öğretmenlerin ataması nasıl yapılacak?
Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 5 yıl görev yapması istenecek olan bu kapsamdaki öğretmenlerin sözleşmeleri her yıl yenilenecek. 5 yılın sonunda sözleşmeli öğretmenler, performanslarına göre kadroya alınacak. 3 yıl da kadrolu olarak çalışacak olan sözleşmeli öğretmenler, 8 yıldan sonra başka ile tayin isteyebilecek.

Ana sayfa

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test