Son dakika: ÖSYM’den LYS soruları açıklaması

ÖSYM’den LYS sınav soruları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. 2016 LYS soruları sadece ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yayınlanacak.

  • 07 Haziran 2016
  • 826 kez görüntülendi.
Son dakika: ÖSYM’den LYS soruları açıklaması

Son dakika: ÖSYM’den LYS soruları açıklaması

Son dakika: ÖSYM’den LYS soruları açıklaması Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bu ay gerçekleşecek olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sorularının basın kuruluşları ile paylaşılmayacağını, soruların ÖSYM resmi internet sitesinden yayınlanacağını duyurdu.

ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre; telif hakları ÖSYM’ye ait olan sınav sorularının, hem sınav öncesinde hem de sınav sonrasında sosyal medya platformlarından, yazılı ve görsel basın kuruluşlarından paylaşılmasının yasak olduğunu bildirdi.

ÖSYM, LYS sorularının sadece resmi internet sitesinden yayımlanacağını ve kesinlikle basın kuruluşları ile paylaşılmayacağını duyurdu. ÖSYM’den yapılan açıklamada;

“Bu itibarla, resmi internet sitemizde yayımlandıktan sonra 2016 LYS soruları, yazılı ve görsel basında yalnızca www.osym.gov.tr internet adresinde soruların yer alacağı ilgili URL adresinin paylaşımı (link paylaşımı) ile mümkün olabilecektir.” ifadelerine yer verildi.

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test