KPSS 2016 sınav sonuçları açıklandı mı? (Hemen öğren)

22 Mayıs pazar günü yapılan 2016 Lİsans KPSS sınav sonuçları açıklandı mı? ÖSYM’nin düzenlediği 2016 KPSS sınavı ile ilgili her şey haber detayımız da…

  • 02 Haziran 2016
  • 875 kez görüntülendi.
KPSS 2016 sınav sonuçları açıklandı mı? (Hemen öğren)

KPSS 2016 sınav sonuçları açıklandı mı? (Hemen öğren)

2016 KPSS sınav sonuçları açıklandı mı? KPSS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? 22 Mayıs pazar günü yapılan KPSS sınavı sonuçlarını nereden öğrenilir? İşte KPSS sınav sonucunun detayları

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek 2016 KPSS sonuçları 9 haziran’da açıklanacak. Kamu Personel Seçme Sınavı için ÖSYM resmi sitesinde bir açıklama yayınladı.

KPSS PUAN HESAPLAMA ROBOTU

 

Bazı kamu görevleri için KPSS şartı kaldırıldı

“Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik’te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmeliğin “İstisnalar” başlıklı 3’üncü maddesine “kaymakam adayları” ibaresinden sonra gelmek üzere “Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurları, aday konsolosluk ve ihtisas memurları” ibaresi eklendi.

Yapılan bu değişiklikle, Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurları ile aday konsolosluk ve ihtisas memurları için KPSS şartı aranmayacak.

Yönetmelik, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavlarına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların usul ve esaslarını belirliyor.

Yönetmelik kapsamı dışında kalan diğer meslekler şöyle: 

“Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı ile İçişleri ve Dışişleri bakanlıklarının Bakanlık Teftiş Kurulları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Askeri Adalet Teftiş Kurulları, kaymakam adayları, Devlet senfoni orkestraları ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile istisna tutulanlar.”

2016 KPSS SINAV TARİHLERİ

Sınav, 22 Mayıs 2016 ve 29 Mayıs 2016 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır. Her oturumda bir soru kitapçığı ve bir cevap kâğıdı kullanılacaktır.
22 Mayıs 2016 Sabah oturumunun süresi 120 dakika, 22 Mayıs 2016 Öğleden Sonra oturumunun süresi 100 dakika, 29 Mayıs 2016 Sabah ve Öğleden Sonra oturumlarının süresi ise 160 dakika olacaktır.

ÖABT: 24 Temmuz 2016 tarihinde tek oturumda yapılacak ve cevaplama süresi 75 dakika olacaktır.

DHBT: 6 Kasım 2016 tarihinde tek oturumda yapılacak ve cevaplama süresi 60 dakika olacaktır.

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test