Elif Şafak Havva’nın Üç Kızı Pdf Kitap Tanıtımı

  • 15 Haziran 2016
  • 4.196 kez görüntülendi.
Elif Şafak Havva’nın Üç Kızı Pdf Kitap Tanıtımı

Elif Şafak Havva’nın Üç Kızı Pdf Tanıtım 

Elif Şafak Havva’nın Üç Kızı romanı ile Merhabalar sevgili alanturkce.com ziyaretçileri ve kitapseverler. Gün geçmiyor ki yeni bir kitap çıkmasın. Özellikle ünlü ve en çok okunan yazarlarımız tarafından yeni bir kitap yazıldıkça biz kitapseverler heyecanlanırız hemen. İşte yine heyecanlanmamıza vesile olan bir kitap yayınlandı. Bu kitap Elif Şafak tarafından yazıldı ve online satış kanallarında duyurusu yapıldı. alanturkce.com

Özellikle benim merakla beklediğim kitapla ilgili sizler için küçük bir araştırma yaptık. Gazete ve diğer ortamlarda kitapla ilgili yazılmış yazıları bulup bir araya getirdik ve şimdi sizlere kitapla ilgili bilgi verelim dedik.

Elif Şafak Havva’nın Üç Kızı Kitap Kapağı alanturkce.com

  • Kitabımızın adı ”Havva’nın Üç Kızı” olarak konmuş ve kapak resmi de oldukça ilginç geldi bize.

Özellikle ”İskender” romanıyla kitap kapağı konusunda bir çığır açan  Elif Şafak, Havva’nın Üç Kızı romanıyla da bizleri şaşırtıyor. Çünkü kitap iki kapaklı olarak piyasaya çıkacak. Yanlarda gördüğünüz gibi Havva’nın Üç Kızı iki kapaklı olarak hazırlanmış. Sizler dilediğiniz kapaklı Havva’nın Üç Kızı’nı satın alıp okuyabilirsiniz. Ben şahsen dikey resimli kapağı daha çok beğendim. Ters italik yazı bence hoş durmamış, orda daha farklı bir yazı karakteri kullanılabilirdi.

Kitap kapağında gördüğünüz gibi üç bayan resmi var. Kitap adından da anlaşılacağı üzere bu üç silüet Havva’nın Üç Kızı romanının kahramanlarıdır. Sanırım Elif Şafak Havva’nın Üç Kızı romanını okurken bol bol bu kapaktaki resimlere bakacağız yine. Çünkü karakter tahlilleri yaparken bu görseller de bize yardımcı olacaktır.

Elif Şafak Havva’nın Üç Kızı Künye Bilgileri

Yayın Tarihi: 2016-06-28
ISBN: 6050935370
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 424 alanturkce.com
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 19.5 cm

Elif Şafak Havva’nın Üç Kızı Kısa Bir Alıntı

   Sıradan bir sonbahar günüydü İstanbul’da, birini öldürebileceğini anladığında. Bu hikâye, diğerlerinden pek de farkı olmayan, kursun gibi ağır ve fazlasıyla sakin bir akşamüstü başladı. Şu dünyada en munis ve en cici bici kadınların bile zorda kaldıklarında küplere binip, fırtınalar estire bileceklerini tecrübeyle öğrenmişti. Hiç kimse, en aklıselim görünenler dahi, delilikten muaf değildi. Kendini ne munis. ne de cici bici saydığından. kontrolden çıkma potansiyelinin o tür kadınlara nazaran katbekal fazla olduğunun bilincindeydi. Ama doğrusu tuhaf kelimeydi şu potansiyel’. Bir zamanlar, “Müslüman coğrafyanın en Batılılaşmış, demokrat ve laik ülke modeli” olacağı zannedilen Türkiye, en nihayetinde, gerçekleşmemiş potansiyeller diyarı değil iniydi? Kim bilir belki onun da delilik ihtimali, aynen öyle, gerçekleşmeden tavsar giderdi. alanturkce.com

Neyse ki hayat -ya da kimilerine göre kader, hani tüm olmuş ve olacakların önceden yazıldığı söylenen o levhimah- fuz- onu vahim hatalar işlemekten esirgemişti. Bunca yıldır dürüst ve düzgün yaşamıştı. Ara sıra yaptığı dedikodular ve başkalarını mutlu etmek için söylediği beyaz yalanlar hariç, kimseye zararı dokunduğunu sanmıyordu. Zaten su dedikodu müessesesini günahtan saymasa- lar isabet olurdu. Ne de oLsa o kadarcığını herkes yapıyordu, şayet minik dedikodular ciddi ciddi günah sayılacaksa, cehennemin çukurları ağzına kadar dolar taşardı herhalde. Bu açıdan yüreği rahattı. Doğrusu. onun esas derdi insanlarla değil. Tanrı’ylaydı Uğraştığı biri varsa gene O. Sorguladığı biri varsa gene O. Neyse ki Tanrı, her ne kadar kolay kızdığı söylense ve talepkârlığıyla maruf olsa da asla incinmez, incitilemezdi.

Bazen merak eder, sorardı kendine: Kime ‘altın kalpli’ deriz sahi? Herkese karşı ve asla yalpalamadan iyi olmak, iyi kalmak mümkün mü? En Alicenap fertlerin bile kötülük ettikleri olmaz mı bilerek ya da bilmeyerek.

Elif Şafak Havva’nın Üç Kızı Pdf Tanıtım 

Ailesinin ve arkadaşlarının gözünde iyi bir insandı Nazperi Nalbantoğlu, sevenlerinin kullandığı adıyla Peri. Bilinçli bir yurttaştı. Hayır kurumlarını destekler, alzheimer hakkında farkındalık yaratmak için didinir,

muhtaç durumdaki aileler için para loplar, huzurevlerini ziyaret edip, oradaki kimsesiz yaşlılarla tavla oynar, bilerek kaybederdi. İstanbul’un mebzul sayıdaki sokak kedileri için çantasında mama taşır, hatta zaman zaman masraflarını kendi cebinden karşılayarak onları kısırlaştırır, çocuklarının okul durumunu yakinen takip eder, kocasının patronu ve iş arkadaşları için davetler verip, şık sofralar kurar, ramazan ayında -genellikle başında ve sonunda- oruç tutar, aradaki günleri bazen çaktırmadan atlar, her Kurban Bayramın- da muhakkak kınalı bir kovun adardı. (…) alanturkce.com

Bünyesinde ve geçmişinde. Peri’nin yaşam hikâyesi biraz da Türkiye’nin hikayesiydi. Peri’nin akıl karışıklığı, Türkiye’nin yaşadığı akıl karışıklığından farklı değildi.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Cemal Alpan dedi ki:

    Elif Şafak Havva’nın Üç Kızı Pdf Tanıtım indir için bir dörtlük yazasım geldi ama bulamadım 🙂

  2. hra isik dedi ki:

    Sizi seviyorum.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test