AlanTürkçe Üçgende Alan Konu Anlatımı Ders Notları Pdf indir

  • 06 Nisan 2016
  • 1.226 kez görüntülendi.
AlanTürkçe Üçgende Alan Konu Anlatımı Ders Notları Pdf indir

Üçgende Alan Konu Anlatımı Ders Notları Pdf indir

Üçgende Alan Konu Anlatımı Ders Notları Pdf indir konusu için açtığımız bu başlıkta yine önce herhangi bir kitaptan rastgele olarak seçtiğimiz ”Kitap Alıntısı” bölümümüz var. Bu kitap alıntısını okuyup okumamak tamamen size kalmış bir şey. En aşağıda ise Üçgende Alan Konu Anlatımı Ders Notları Pdf indir konusunun indirme bağlantıları vardır. Bu bağlantıya tıklayarak Üçgende Alan Konu Anlatımı Ders Notları Pdf indir konusunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Üçgende alan konu anlatımı ders notlarına pdf halinde aşağıdan ulaşabilirsiniz.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

Üçgende Alan Konu Anlatımı Ders Notları Pdf indir

Bir Kitaptan Rastgele Alıntı Bir Sayfa

Bir Capet Hanedanı’mn kızı nişanlandığında, müstakbel kocasının akrabaları ile yaşamak üzere gönderilirdi. Babam ve Fransa için düşmanlarımız arasında sürgün hayatına hazırdım. Kral Henry’nin babamın düşmanı olduğunu biliyordum. Babamın topraklarını çevreleyen gücü uzaklara yayılıyordu. Henry hem İngiltere Kralı, hem de Normandiya ve eşi yoluyla da Aquitaine Dükü’ydü. Henry babamın buyruğundaydı ama güçlüydü. Nişanım, İngiliz kralının ve onun bir sürü oğlunun yaratacağı tehdidi sınırlamanın ve kırılgan banşı sağlamanın bir yoluydu. Babam tespihini çıkarttı, daima yanında bir tane olurdu. Bugün yanında altın tespihi vardı. Üzerinde elmaslar, inciler, ametistler ve altından bir çarmıh vardı. Güzel görünüyordu. Babam tespihi bana verdi ve sertçe avucuma bastırdı.

“Bunu daima yanında taşı, Alais. Bana ve Fransa’ya dua etmek için kullan. Bu şekilde, daima nereden geldiğini ve babanın kim olduğunu hatırlayacaksın.

Beni bir kez daha öptü. Silahlı adamlarının kapıda toplanmaya başladıklarını duydum. Babamı götürmeye gelmişlerdi. Başka bir yerlerde ona ihtiyaç vardı çünkü bir krala daima bir yerlerde ihtiyaç duyulurdu.

O zaman bile benden uzaklaşmayarak bana sarıldı. Yüzüne baktım ve babamın çoktan yaşlanmış olduğunu gördüm. Belki de yıllarca veya asla onu göremeyecektim.

Saçımı okşadı ve sırmalı cüppesinin kolu ile gözyaşlanmı sil-

di. Sertti ve cildimi çizdi ama o çizikleri hiç kimsenin öpücüğüne değişmezdim.

“İyi bir kız ol ve daima ülkene hizmet et. Birbirimizi tekrar göreceğiz, Cennet’te.”

Babamın yüzüne bakarken, söylediklerine inandığını gördüm. Yaşam karanlık olduğunda, uzun görev ve onur yolu taşlarla kaplandığında, hep babamın o günkü yüzünü hatırladım. Beni ne kadar sevdiğini ve bu dünyanın kötülüklerinin arasından bile mutlak bir cennetin varlığını görebilecek kadar iyi bir insan olduğunu…

Louis’nin kızı bana geldiği gün, onun için hazır değildim. Louis, eski eşim. Eski aşığım. Eski düşmanım. Terk ettiğimde ağlayan tek adam. Gözyaşlarını saklayacak kadar güçlü olmayan adam. Veya belki de buna ihtiyacı olduğunu hissedebilecek kadar güçlü olan adam.

Kız bana geldi ve Louis’nin gözleriyle bana bakmaya başladı. Gözlerinin sarıya çalan açık kahverengi rengini annesinden ama ciddiliğini ve ağırbaşlılığını babasından almıştı.

Winchester Şatosu’na geldiğinde yalnızdım. Pek çok kadınla çevrelenmiştim ama hiçbiri beni gerçekten tanımıyordu. Benden korkuyorlardı ve beni seviyorlardı. Tıpkı bir katedralde ibadet eden birinin İsa’dan korkması ve aynı zamanda onu sevmesi gibi ama hiçbiri maskemin ötesini göremiyordu; Buna asla izin vermezdim.

Yaşayan tüm çocuklarım gibi oğlum Richard da Oxford’daki şatomdaydı. Ta ki birkaç ay öncesine kadar Aquitaine için gidene dek. Henry için dokuz tane çocuk doğurdum. Yabancı evlilikler için kızlar ve babalarını takip etmeleri için erkekler. Ama kalbimde Richard benimdi, yalnızca benim için doğmuştu.

Eşim Henry yıllar önce beni bıraktı, ismi var kendi yok. Rosamund’un eteğinin peşine gitti. Rosamund, gösterişsiz bir toprak şeridini kısa süredir elinde bulunduran bir ailede doğmuş bir şövalye kızıdır. Benim ailem ise Charlemagne soyundan geliyordu ve Aquitaine’i yüzyıllardır elinde bulunduruyordu. O kadının san saçlarını cilveli cilveli savurmasını, ayartıcı ve ruhsuz gözlerini düşünmek, dilimde kötü bir tat kalmasına neden oluyor. Henry’nin onda huzur bulduğu söyleniyordu, kadının hem sessizliğini hem de gevezeliğini seviyordu. Belki de öyleydi. Henry’nin bende ne huzur ne de sessizlik bulduğu kesin.

Tanıştığımız günden beri Henry’nin benden gördüğü tek şey sıcaklıktı. Asla yakmayan ama ısıtan ve bana dokunduğunda parmak uçlarını tutuşturan bir alev gibi. Herkesin söylediğinden çok daha uzun süre, yıllar boyunca yatağımda onu ısıtacak bir ateş gibi. Ben Henry’den büyüktüm, yaklaşık on yaş kadar. Onunla tanıştığımızda bir kralın dikkatini çekmek için yirmi dokuz çok geç bir yaştı. Üçgende Alan Konu Anlatımı Ders Notları Pdf indir

Ama Henry o zamanlar bir kral değildi. Annesinin düşmanından bir krallığı zorla alabilecek bir savaşçıydı. Henry kafeste bir aslandı. Louis’nin sarayında başka bir dünyadan gelmiş bir varlık gibiydi. Gri renkli bakışlarıyla ilk kez karşılaştığımda, eşim Fransa Kralı yanımda ayakta duruyordu ama ben Henry’nin beni hayatım boyunca seveceğini biliyordum. Pekâlâ, o konuda da yanılmışım. Üçgende Alan Konu Anlatımı Ders Notları Pdf indir

Henry beni gördüğü gün, hayatında başka hiçbir kadını arzulamadığı kadar arzuladı… Biliyorum, çünkü onu tanıyorum. Onu bu dünyada yaşayan herkesten daha iyi tanıdığım için Rosamund’a sahip oldu ve hatta yine bu sebeple şimdi benden uzak duruyor.

Louis’nin kızı geldiğinde Henry’yi düşünüyordum. Ne kadınların konuşmaları ne de erkeklerin şarkıları beni ihmal edilme düşüncelerimden uzaklaştıramadığında sık sık Henry’yi düşünürüm. Onun muhteşem, gürleyen gülüşünü, uzun boylu ve güçlü bir kadın olmama rağmen beni belimden kavrayarak sanki hiçbir ağırlığım yokmuş gibi kaldırabilen iri ve hoyrat ellerini düşünürüm. Bu sebeple onu çok severdim: Kullanmayı tercih ettiğinde, gücü benim gücümle eşleşirdi.

Alais bana geldiğinde kadınlarımla oturuyordum. Kız Southampton’a indiğinde casusum bana bildirmişti ve başka bir casus da bugün gelebileceğini söylemişti. Pencereden dışarıya bakarak ve şato duvarlarından yükselerek yüzümü okşayan meltemin tadını çıkartarak onu bekliyordum. Sonunda yağmur durdu ve ilkbaharın, toprağın ve yeni kesilmiş çimenlerin kokusunu aldım.

Üçgende Alan Konu Anlatımı Ders Notları Pdf indir

Tıkla İndir

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. NEVAL ORAK dedi ki:

    Sizi seviyorum.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test