Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir

 • 01 Nisan 2016
 • 1.208 kez görüntülendi.
Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir

Sayı sistemleri konu anlatımına pdf halinde aşağıdan ulaşabilirsiniz.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir

Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir

Bir Kitap Alıntısı

Sör Reginald önümde diz çöktü. Korkmuş gibiydi ki, korkmalıydı da… Benim kızım diyebileceğim kız yanımda durmak için bana biraz daha yaklaştı. Ben de adamın gitmesine izin vereceğimi biliyordum.

“Çık dışarı,” dedim. “Ve bir daha da gözüme görünme.”

Bu kelimelerin etkisi yeni kızımı memnun etmişti ve tekrar güldü.

Leydilerim davranış biçimim karşısında şok olmuşlardı. İlk defa beni memnun etmek veya anlamadıkları bir şakaya katılmak için gülmemişlerdi. Bir elimi salladığımda onlar da gitti ve minik prensesle yalnız başımıza ayakta kaldık.

Alais, “Onu korkuttunuz,” dedi. Sesi huşu içindeydi, sanki bir çeşit büyü yapmıştım. Ona elimi uzattım ve o da bir reveransla elimi öptü. Onun önümde saygı ile eğilmesine izin veremezdim. Herkesin beni ilahlaştırmasına izin verebilirdim ama bu kızdan sevgi istiyordum.

“Hayır, Alais. El öpmek yok. Adam bir aptal ve tüm aptallara gülünmelidir.”

“Fransa’da öyle değil.”

Gözlerim kızın muhteşem gözleriyle buluştu ve mahvolmuş atkısını saçından çektim. Saçının bukleleri karmaşık, kahverengi, kestane ve akçaağaç rengiydi. Yumuşak, güzel ve tamamen hayat doluydu. Kızın saçlarını yüzünden çektim ve neredeyse onu öpmek için uzanıyordum ama kendi kendimi durdurdum çünkü bir yabancıdan bu kadar şefkat görmek onu korkutabilirdi.

Ama biz yabancı değildik, hem de ilk andan beri. Alais de bana doğru baktı. Gözlerinde benim ruhumu tanıdığına dair bir bakış vardı. Sanki maskemi aşarak beni görebiliyordu. Yalnızca

olduğum kadım değil, en çok olmak istediğim kadını da görebiliyor gibiydi. O an onu öptüm. Yanağının yumuşak derisi dudaklarınım altındaydı. Kız, tatlı ve yol tozu kokuyordu. Onu rahatlatmam gerektiğini biliyordum. Onun sağlığını başka kimseye teslim edemezdim.

Elinden tutarak, “Gel benimle,” dedim.

Hareket etmedi. Bana bakmaya devam etti. Yüzünde kahkahasının tüm izleri silinmişti. “Siz benim babamın eşiydiniz,” dedi.

Ani bir korkuyla konuşmuştu. Devam etmeden önce bu sorunu aşmalıydık. “Alais, geçmiş hakkında bir daha asla konuşmamak üzere anlaşmamız daha iyi olur.”

Kız körü körüne bana itaat etmedi. Beni memnun etmek için başını sallamadı. Başkası olsa büyük olasılıkla böyle yapardı. Resmi bir biçimde bana baktı. Bunu bu hayatta yalnızca Henry ve ondan önce de babam yapabilmişti. Kız söylediklerimi gözden geçiriyordu. Babasına olan sevgisiyle bana karşı oluşan yeni sevgisi arasında bir savaş olduğunu anlıyordum. O savaşı kazanamadım ama kaybetmedim de.

Kız, “Tamam,” dedi. “Unutacağım.”

Kız bu tavizi özgürce vermişti. Onu öptüm ve bana yaklaştı. Tıpkı fırtınada yuvaya sığman bir kuş gibiydi. Yapmam gerektiği gibi onu odadan çıkartmadım ama kendime yaklaştırdım. Yanında diz çöktüm, sanki gerçekten benim kızımdı.

Uzun ve karanlık koridordan el ele yürüyerek odalarıma gittik. Kral yokken Winchester’da meşaleler yakılmazdı ve ben de bu halini beğeniyordum. Beyaz boyalı duvarlar hâlâ önceki gün yağan yağmur yüzünden ıslaktı, duvarlardan rutubet yükseliyordu. Hava ısınıyordu, ilkbahar geliyordu.

Uzun ve rüzgârlı bir yol boyunca yanımda lamba tutan ufak bir oğlan vardı. Odalarıma geldiğimizde dışarıda kaldı. Kapıyı açtığımda, kadınımı içeride beklerken buldum.

Nedimelerim öne doğru adım attılar veya reverans yapmak üzere koltuklarından kalktılar.

Amana, “Majesteleri,” dedi. “Buraya refakatsiz mi geldiniz?”

“Aslında, hayır. Buraya yanımda Fransa Prensesi ile geldim.”

Amaria sesimde dile dökülmeyen emri duydu ve Alais’ye reverans yaptı.

Alais yanımda duruyordu. Hâlâ elimi tutuyordu ve nedimelerin sunumunu görev olarak görüyordu ki, öyleydi de.

Diğer kadınlar da yüzümü gördüler ve ben onlan göndermek için elimi kaldırmadan önce Amaria’yı takip ettiler. Onlar giderlerken, “Leydiler, lütfen Kutsal Piskoposumuza bu akşamki ziyafete katılamayacağımı bildirin,” dedim.

Amaria bir kez daha Alais’ye bakıp, “Nasıl isterseniz, Majesteleri,” dedi ve başını eğdi.

Küçük prenses de ona baktı ama yüzü anlaşılmazdı. Yine onda Louis’yi görmüştüm.

Kadmlanm beni şato hizmetlileriyle bıraktılar. Huyumu biliyorlardı ve çoktan banyoyu hazırlamaya başlamışlardı. Kadınlar mutfaklardan bitmek tükenmek bilmeyen sıcak suyu getirirlerken, Alais irileşmiş gözlerle onlan izliyordu. Benim bir cadı olduğumu düşünseler de düşünmeseler de, her gün onlara su ısıttm-yordum. Elbette kimse yüksek sesle bana cadı deme küstahlığını gösteremezdi, hatta fısıldayamazdı bile. Her ne kadar Henry ile ayn olsak da, yine de kraliçeydim.

Kadın sıcak suyu küvetin içinde bıraktı. Beni giydiren kadın da, elbisemi çıkarmak üzere öne doğru geldi. Elimi kaldırdım ve onlan durdurdum.

“Önce prenses banyo yapacak.”

Kızın gözleri korkuyla doldu. Eğer elini tutuyor olmasaydım, Alais koşarak kaçardı. Yakalanmış vaziyette kaldı. Sanki ağa takılmış bir keklik veya avcının kokusunu alan bir geyik gibiydi.

Bana, “Banyo yapmak zorunda mıyım?” diye fısıldadı.

“Her gün minik prenses. Tıpkı benim gibi.”

Gözlerini bana doğru çevirdi. Açık kahverengi gözleri beni daha önce kimsenin yapamadığı kadar etkiliyordu. Beni ve sözlerimi ölçtü biçti.

Beni doğru duyduğundan emin olabilmek için, “Siz banyo mu yapıyorsunuz?” diye sordu.

“Yapıyorum.”

“Her gün mü?”

“Evet,” dedim. “Ve sen de yapacaksın.”

Louis’nin sarayında çocuğa ıslanmanın tehlikeleri veya Kilise’nin bedenin cezalandırılması konusundaki kısıtlamalarıyla ilgili ne tür saçmalıkların öğretildiğini bilmiyordum. Benim zamanımdan beri Paris’i nelerin meşgul ettiğini yalnızca hayal edebilirdim. Ben Fransa’da kraliçe iken bile, bir avuç dolusu saray mensubu haftada bir kez banyo yapacak kadar cesurdu ve o birkaç tanesi de yalnızca beni memnun etmek için banyo yapıyorlardı. Yalnızca ben her gün banyo yapıyordum, sadece evliliğimizin başlangıcında Louis’yi benimle banyo yapmak için cezbedebilmiştim.

Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir

Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir Sayı Sistemleri Konu Anlatımı Pdf indir


Tıkla İndir
Alternatif Kaynak 1

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ELİF BİÇER dedi ki:

  bir kütüphanede kitapların arasında yürüken bir kitap düştü önüme ve bir sayfa açıldı.. ölmüş bir şairin ilk ve son kitabından mısralarmış. öğrendim. adını hatırlayamasam da dizeleri aklımda hala.

 2. xsuyjbuwuo dedi ki:

  Bu paylaşım için çok çok teşekkür ederim.

 3. Orhan Kocabaş dedi ki:

  Sizi seviyorum.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test