Kraliçe’nin Piyonu Christy English Tanıtım

  • 03 Nisan 2016
  • 813 kez görüntülendi.
Kraliçe’nin Piyonu Christy English Tanıtım

Kraliçe’nin Piyonu Christy English Tanıtım

En baştan söyleyelim ki sitemizden bu kitabı indirmeye çalışmayın. Çünkü sitemizde indirme linkleri yoktur. Biz sadece kitap tanıtımı yapmaktayız. Bilginize. Aşağıda bu kitaptan bir alıntı bulacaksınız. Beğendiğiniz taktirde lütfen kitabı satın alınız.Tüm zamanların en büyüleyici kraliçesi; Eleanor, ve onun masum piyonu; Fransa Prensesi Alais… Kraliçe’nin Piyonu Christy English -Tanıtım-

Kıyasıya bir taht mücadelesi… Kraliçe’nin Piyonu Christy English (Tanıtım)

Fransa Kraliçesi iken tahtını ve eşi VII. Louis’yi terk edip II. Henry ile evlenerek bir süre sonra İngiltere Kraliçesi olan Eleanor, tarihteki yerini tüm zamanların en etkileyici kraliçesi olarak korumaktadır. Oğlu Aslan Yürekli Richard’a ve onun hırslı ağabeylerine destek vermek için çabalarıyla tanınan Kraliçe Eleanor’un aslında gönlünde taht kuran çocuğunun oğullarından biri değil de kendi kızıymış gibi sevdiği Fransa Prensesi, eski eşi VII. Louis’nin kızı Alais olduğu ise pek bilinmez. Alais, Eleanor’un hayatına oğlu Richard’ın nişanlısı olarak girdi ancak bunun yerine kocasının âşığı oldu… Sonunda da kendini Eleanor’un en iyi ve tek dostu olarak ispat etti.

Alais, henüz dokuz yaşındayken Kral II. Henry ve Kraliçe Eleanor’un oğlu Prens Richard ile evlenecek yaşa gelene kadar orada yaşamak üzere İngiltere’ye gönderildi. Alais, bu hanedan evliliğinin satranç tahtasında masum bir piyondu ve nişanı iki ulus arasında sıkıntı verici olsa da bir ateşkes sağlamak amacındaydı. Kocasından uzaklaşmış olan Eleanor, bu azimli genç kızda kendini gördü.

Ona kızıymış gibi kucak açarak erkeklerin dünyasında nasıl güçlü bir kadın olunacağını öğretti. II. Henry’ye karşı ayaklanmada oğullarına destek veren Eleanor, aynı zamanda Alais’yi de bu tehlikeli taht oyunlarında kullanmaktan çekinmedi. Ama Alais büyüdükçe kendi hırslarını geliştirirken, Eleanor da onu artık bir tehdit olarak görmeye başladı. Birbirlerine olan sevgileri, acı rekabetler, karanlık ihanetler, çelişen ihtiraslar, intikam ateşi ve İngiltere tahtı için mücadeleyle gölgelendi.
(Tanıtım Bülteni) Kraliçe’nin Piyonu Christy English (Tanıtım) Kraliçe’nin Piyonu Christy English -Tanıtım-

Kraliçe’nin Piyonu Christy English Tanıtım

Kitabın Adı: Kraliçe’nin Piyonu
Orijinal Adı: The Queen’s Pawn
Alt Başlık: Kraliçenin Piyonu PDF oku
Yazar: Christy English
Çevirmen: Ayça Sağlam
Yayın Tarihi: 5 Ocak 2012
Sayfa Sayısı: 392
Dili: Türkçe
ISBN: 9786055433536
Yayınevi: Olimpos Yayınları
Tür: Roman, Edebiyat, Aşk, Romantizm

Kategoriler;
Edebiyat / Romantik Aşk

Kraliçe’nin Piyonu Christy English Tanıtım

Babam uzun boylu ve zayıf bir adamdı ve yüzü tıpkı bir keşişin yüzünü andırırdı. Daha iyi bir dünyada, yaşamını kutsal bir tasavvurla Tanrı’ya hizmet ederek geçirebilirdi.

Babama bahşedilen gerçek hediye buydu: sessizlik içinde oturmak ve Tann’nın varlığını hissetmek. Bazen ülke işleri bittiğinde ve kimse onun ilgisine gereksinim duymadığında, halvetinde onunla oturmama ve özel mihrabının önünde onunla diz çökmeme izin verirdi. Bu mihrap, tören yatağının yanındaydı. Annem bu yatakta, ben ve kız kardeşlerime hamile kalmıştı. Kraliçe’nin Piyonu Christy English -Tanıtım-

Ablalarım beni tanımıyorlardı çünkü uzun zaman önce evlenerek Fransa’dan ayrılmışlardı. Ayrıca bana söylendiğine göre lanetlenmişlerdi de çünkü anneleri, babamın ilk eşi olan hain Kraliçe Eleanor’du. Eleanor yıllar önce babamı daha genç bir erkek için terk etmişti. O kraliçe hakkında yalnızca fısıltıyla konuşulurdu. Bakıcım iyi bir kız olmamı istediğinde ve beni günahlardan Kraliçe’nin Piyonu Christy English -Tanıtım-

uzaklaştırmak istediğinde, o kraliçeyi anardı. Çocukluk çağımı o gizemli kraliçeden, o asla itaat etmeyen kadından, tıpkı bir erkek gibi ata binen ve Haçlı Seferi’ne katılan Eleanor’dan korkarak geçirdim. Sonradan onun ölüp, şeytanın yanına gitmediğini öğrendim. İngiltere Kralı ile evlenmişti. O da bir şeytandı veya babamın sarayındaki herkes böyle söylüyordu. Kraliçe’nin Piyonu Christy English -Tanıtım-

Artık yaşayacağım kesin gibi göründüğünden on birinci doğum günümden hemen önce, evliliğim ayarlanmıştı. O zaman babam beni yanına çağırdı.

Sarayın leydileri beni taştan, büyük bir odaya götürdüler. Yukarıdaki pencerelerde camdan paneller vardı. Güneş ışığı o yüksek pencerelerde parıldıyordu ve havada dans eden tozlan yakalıyordu. Tavan örgü şeklinde taşlardan öylesine zarif bir işçilikle yapılmıştı ki, dantel gibi görünüyordu. Bakabilmek için boynumu uzattım.

 

Kraliçe’nin Piyonu Christy English Tanıtım

Babam ağaçtan yapılmış yumuşak minderli ve altın işlemeli bir koltuğun yanında silahlı adamlan ve hizmetkârlarıyla birlikte ayakta dikiliyordu. Onu gördüğümde gülümsedim ama o bana gülümsemedi. Beni göremediği için değil ama ciddi bir merasim söz konusu olduğu için. Neden orada olduğumu bilmiyordum ama krala doğru yürümemin beklendiğini anlamıştım.

Hayatımda ilk kez, bir oda dolusu erkeğin arasında tek başıma yürüdüm. Babamın saray mensuplarının arasında ilerlerken, saray leydileri birkaç adım arkadan beni takip ediyorlardı.

Sonsuzluk gibi gelen bir sürenin sonunda platforma geldiğimde, babama reverans yaptım ve ardından sanki kölesiymişim gibi önünde diz çöktüm.

Odada bir fısıldaşma oldu, sanki bir arpa tarlasında rüzgâr esiyordu. Ardından bir sessizlik… Bu sessizlik farklıydı, bir merasimin

bitirilmesini bekleyen insanlardan ziyade, bir oyunu izleyen insanların sessizliği gibiydi. Farkında olmadan doğru hareketi yapmış olmalıydım. Yaldızlar ve ermin kürküyle işlenmiş, ülkenin en kalın cüppelerinden birini giymiş olan babam, bana doğru gülümsedi.

Daha önce onu hiç taçlı olarak görmemiştim. Gülümseyene kadar farklı bir insan gibi görünüyordu. Gülümsediğinde yine tanıdığım adam olmuştu.

Babam ellerini kaldırdı ve beni kutsadı. Şu an hatırlayamadığım sözler söyledi. Sözlerinin ana fikri, o günden itibaren benim Vexin Kontesi olarak bilineceğim idi. Vexin Kontluğu’na artık ben sahip olacaktım. Paris ve muhteşem Normandiya Düklüğü arasında bulunan değerli bir toprak parçasıydı. Her konuda kralıma ve Fransa tahtına hizmet etmek için yemin ettim.

 

Kraliçe’nin Piyonu Christy English Tanıtım

Tören sona erdiğinde, babamın tahtının arkasında ayakta duran bir adam gördüm. Ufak tefek, gelincik suratlı bir adamdı ve gözleri parıldıyordu. Babamın sarayında benimle az şey konuşulurdu ama nasıl dinlemem gerektiğini öğrenmiştim. Adamın İngiltere Kralı Henry’nin buyruğunda olduğunu biliyordum. Ayrıca, adını da biliyordum: Shrewsbury’li Sör Reginald. Adam İngiltere kralı için büyükelçi olarak ilk kez Paris’e geldiğinde, benim odamda bile ondan bahsedilmişti.

Gelişmelerden ben bile son ana kadar haberdar olmadığım hâlde, Konteslik törenime neden gelmeye zahmet ettiğini merak ettim. Ardından beni uzaklaştırmak üzere rehberlik ederlerken, babamın kadınlarından birinin diğeriyle konuştuğunu duydum.

Kadın, “Tanrı kıza yardım etsin,” dedi. “O şeytan dölünün sarayına gidiyor.”

“Şeytan” kelimesinin benim için tek bir anlamı vardı: bir zamanlar babamın eşi olan o hain kraliçe.

 

Kraliçe’nin Piyonu Christy English Tanıtım

Adımımın ortasında donakaldım, eski çocukluk korkum yerden yükselerek boğazıma kadar ulaşmıştı. Kemikli parmaklan havayı kesmişti ve nefes alabilmek için mücadele etmem gerekiyordu. Korkuyla ilk savaşım ve galibiyetim bu değildi ve sonuncusu da olmayacaktı. Meryem Ana’ya dua ettim ve o da beni duydu. Nefes alış verişim sakinleşti ve şeytani kraliçeden korkum da geriye çekildi. Gelincik suratlı büyükelçinin neden orada olduğunu artık biliyordum. Evliliğim çoktan ayarlanmıştı; Şeytan dölü prenslerden biriyle evlenecektim, babamın eski eşinin oğullarından biriyle…

Saray mensuplarının geriye kalanı çevremde hareketlenirken ben öylece dikiliyordum. Kral Henry’nin büyükelçisinin gözleriyle beni tarttığını ve yargıladığını hissedebiliyordum. Eksiklerimi buluyordu. Yaşımdan küçük gösteriyordum ama duruşumu dikleştirdim. Müstakbel kocamın hizmetlilerinden birinin benimle ilgili hikâyeler aktarmasına izin vermeyecektim. O hikâyeleri ben eline teslim etmediğim müddetçe…

Hanedan kadınlarını yapmam gerektiği gibi kapıya kadar takip etmedim. Geriye döndüm ve yakınımdaki kadın beni yakalayamadı. O zamanlar beni tasmaya bağlı küçük bir yavru köpek gibi görüyorlardı ve çok geç olana kadar da tasmadan kurtulduğumu anlamamışlardı. Kraliçe’nin Piyonu Christy English (Tanıtım)

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test