Hızlı Kız Suzy Favor Hamilton Pdf Kitap Tanıtımı

  • 22 Nisan 2016
  • 804 kez görüntülendi.
Hızlı Kız Suzy Favor Hamilton Pdf Kitap Tanıtımı

Hızlı Kız Suzy Favor Hamilton Pdf Tanıtım

Hızlı Kız Suzy Favor Hamilton Pdf Kitap Tanıtımı
Hızlı Kız Suzy Favor Hamilton Pdf Tanıtım ile karşınızdayız. Bugün tanıtacağımız ve alıntısını paylaşacağımız kitabımız Hızlı Kız . Bu kitap Suzy Favor Hamilton tarafından yazılmış ve Türkiye’de Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Şimdi sizlerle kitaptan bir alıntı paylaşıyoruz. Konu altında kitabı satın alabileceğiniz bağlantılar vardır.
1. BölümUçmak Gibi Bir His

Küçükken arkadaşlarımla Wisconsin Nehri kıyısındaki patikalarda oynardık. Nehir, Stevens Point’te büyüdüğüm evin önünden geçiyordu. Bir sonbahar günü arkadaşlarımla meşe ağaçlarının dalları altında dolaşıyor, Kızılderili çadırı şeklinde bir kale yapmak için dal topluyorduk. Bu kaleyi yalnızca kızlar için yapacaktık. Oğlanlar parolayı öğrenmeden içeri giremeyeceklerdi ve biz de hiçbir zaman parolayı onlara söylemeyecektik. Araştırmalarımıza devam ederken, soğuktan titreyerek tren raylarına doğru baktım. O tarafta başka inşaat malzemeleri bulmayı umuyordum. Biraz koşarsam ısınırım diye düşündüm.

“Ben daha iyi dallar bulacağım” dedim ve arkadaşlarımın yanından ayrıldım.

Arkadaşlarım onayladılar, daha iyi araştırma yapmak için etrafa dağdmaya karar verdiler. Dönemeci geçtikten sonra koşmaya başladım. Başından beri istediğim buydu. Arkadaşlarıma neden yalan söylediğimi bilmiyordum. Önemi de yoktu. Uçuyordum çünkü.

Hızlı Kız Suzy Favor Hamilton Pdf Tanıtım

İyice hızlandım, spor ayakkabılarım yerdeki kuru yaprak-ları eziyordu. Üzerinde koştuğum patika kuru çimenler, yere saçılmış meşe palamutları ve dal parçalarıyla doluydu ama ayaklarım yere öyle güvenle basıyordu ki zemine bakmıyordum bile. Giderek daha hızlı koştukça, yepyeni bir duyguyu keşfettim: Coşku ve huzur karışımı bir his dolmuştu içime.

Beden dersinde koşarken, atletlerin çoğu gibi ben de topuklarım yerine ilkönce parmak uçlarımla yere basardım. Koşarken bir balerin olduğumu hayal ederdim çünkü onlar da parmak uçlarında dans ediyorlardı. Ama ormandaki o gün, her zamanki gibi koşmama rağmen bedenim daha faklıydı sanki. Spor öğretmenim koşmamı söylediği için değil, keyif için koşuyordum. Doğa bana pırıl pırıl görünüyordu, yanından geçtiğim ağaçların dalları rüzgârda hafif hafif hafif sallanıyordu. O kadar zahmetsizce ilerliyordum ki hızımı kolayca artırdım. Yüzümde kocaman bir gülümseme vardı. Ormana neden geldiğimi, hayatımdaki her şeyi unuttum ve bir at gibi dörtnala koşmaya başladım. Artık bir attım ve durmak istemiyordum. Soğuk havada ağzımdan buharlar çıkıyordu. Bir buçuk kilometre kadar koştuktan sonra kale inşa etmek için dal toplamam gerektiğini anımsadım. Birden endişelendim, arkadaşlarım nerede olduğumu, ne yaptığımı merak edeceklerdi. Hemen yanlarına dönmem gerekiyordu. Onlara bir at gibi dörtnala koştuğumu anlatamazdım. Uzaktan adımı seslendiklerini duydum. Onlara doğru yöneldim, içimdeki at yeniden hızlandı, var gücümle koşuyordum. İnanılmaz bir histi. Hissettiğim kadar hızlı mıyım gerçekten? Hiçbir fikrim yoktu ama sevecek yeni bir şey bulduğumu biliyordum.

Hızlı Kız Suzy Favor Hamilton Pdf Tanıtım

Koşmayı keşfetmek beni çok rahatlattı. Hayal gücüm çok hareketliydi, okumaya veya derslerime odaklanmakta güçlük çekiyordum. Yerimde duramıyordum. Sürekli hareket etmek zorundaydım – kayak yapıyor, yazları bahçedeki çimenleri biçiyor, kışları garaj yolundaki karı kürüyor, bütün evi baştan sona temizliyor, annemle babam işteyken yerleri siliyordum. Anne babalarımız bütün çocuklarına güçlü bir çalışma ahlakı anlayışı aşılamışlardı, ben de örnek bir öğrenciydim. Annemle babamı mutlu etmeyi çok istiyordum, dolayısıyla hareket etme ihtiyacımı onları memnun edecek şeyler yapmaya yönlendirdim. Ama yaşım ilerledikçe sürekli hareket halinde olmanın zihnimi boşaltmama ve huzura kavuşmama yardımcı olduğunu da anladım. Hareketsiz kalırsam kaygılanıyor, kendimden kuşkulanmaya başlıyordum. Hareket etmeyi bırakmam için tamamen bitkin düşmem gerekiyordu.

Hızlı Kız Suzy Favor Hamilton Pdf Tanıtım

Koşmak bana her türlü hareketten daha iyi geliyordu, üstelik iyi bir atlettim. Çok aktif ve sportmen bir ailem vardı ama özellikle babam çok yetenekliydi. Lisede kayakla atlayış ve yüksek atlama yapmaya başlamıştı. Sırıkla okul bahçesinin tel örgülerinden atlamaya çalışırken bacağını dikenli tellere kaptırışmı anlatmayı çok severdi. Wisconsin taşrasında, yoksul bir evde, alkolik bir babanın elinde büyümüş, kurtulmak için donanmaya katılmıştı. Askerde boksa başlamış, sonunda donanmanın amatör “Altın Eldiven” yarışmasına katılmıştı. Sürekli bir şeylerin üzerinden atlıyordu sanki; tek korkusu paraşütle atlamaktı, bunu yapmayacağına yemin etmişti.

Donanmadan ayrıldıktan sonra koleje başlamış ve annemle tanışmış. Evlendiklerinde öyle yoksullarmış ki bir karavanda kalıyorlarmış. ikisinden biri okuldan ayrılmak zorundaymış çünkü beş parasız bir haldelermiş. Babam hangisinin eğitimine devam edeceğine karar vermek için yazı tura atmayı önermiş. Tura gelirse annem hemşirelik okulunda kalıp hemşire olacak, yazı gelirse babam endüstriyel tasarım eğitimine devam edecek ve grafik tasarımcısı olacakmış. Yazı gelmiş ve annem okuldan ayrılmaya hazırlanırken profesörlerden biri onun doğal hemşirelik yeteneklerinden etkilenerek, annem hayalinin peşinden gidebilsin diye kolej eğitimi masraflarını üstlenmiş.
[button-green url=”#” target=”_self” position=”left”]Hızlı Kız Suzy Favor Hamilton Pdf Tanıtım Bilgileri[/button-green]
Kitabın Adı: Hızlı Kız
Orijinal Adı: Fast Girl Hızlı Kız PDF indir oku
Alt Başlık: Gerçek bir hikâye: Delilikten kaçmak için koşmakla geçen bir hayat…
Yazar: Suzy Favor Hamilton
Çevirmen: Sarah Tomlinson
Yayın Tarihi: Şubat 2016
Sayfa Sayısı: 280
Dili: Türkçe
ISBN: 9786053110798
Yayınevi: Destek Yayınları
Tür: Edebiyat, Genç-Yetişkin, Anı-Mektup-Günlük, Biyografi/Otobiyografi, Realist, Kurgusal Olmayan, Spor, Psikoloji/Ruhsal Hastalık, Yetişkin

Editör Notu: Atletik Sporcu olan Suzy Favor Hamilton’ın hayatını konu alan otobiyografi kitabı. Gerçek bir hikayedir. Amerika’da talk showa filan çıkmıştır. Meraklı varsa daha fazlasını araştırabilir.

Kategoriler;
Kurgu Dışı / OtoBiyografi

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test