Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

  • 05 Nisan 2016
  • 964 kez görüntülendi.
Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

Aşktan Kareler Rachel Gibson

 

Aşktan Kareler adlı kitaptan yaptığımız alıntı metni aşağıdadır. Alıntı metni kitap hakkında kısa da olsa bir bilgi verecektir size. Okuduktan sonra kitabı satın almak isterseniz internetten satış yapan siteleri kullanabilrsiniz.
Bu aşağıdaki pdf indir gibi kelimeleri google amca için yazıyoruz maalesef. Yoksa sitemizin index alması ve alexa sıralamasının yükselmesinin başka kolay bir yolu yok. Bu işlerle uğraşan arkadaşşlar bilirler.
Sadece biz varız. Beni yakala ve tüm benliğimi içine hapset Natalie, uzun uğraşlar sonucu hamile kalmayı başardığı günün ertesinde kocası Michael’ın, daha genç bir kadınla ilişkisi olduğunu ve çalıştığı yatırım şirketini dolandırıp, sevgilisiyle yurt dışına kaçma planları yaptığını öğrenir. Michael tutuklanır ve Natalie yaşadığı onca zorluğun ardından çocukluğunun geçtiği Truly’ye döner ve bekâr bir anne olarak, yaşamına kaldığı yerden devam etmeye çalışır.

Natalie’nin, yeni komşusu Blake’le de yolları bu kasabada kesişir. Aralarındaki çekim oldukça güçlüdür fakat ciddi bir ilişkiye başlamak Blake’in isteyeceği en son şeydir. Gel gelelim, genç kadın hislerini dizginlemeye çalışsa da karşı konulmaz çekicilikteki bu adama âşık olur. Blake ise bu aşka kayıtsız kalma konusunda kararlıdır, fakat duygularından nereye kadar kaçabileceğini kendisi dahi bilmemektedir. Aşktan Kareler Rachel Gibson

Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

 

Eğer ikisi de Deniz Hava Kara Timi üyeleri olmuş olsalardı. insanlar doğal olarak ikisinin hizmetlerini de karşılaştıracaklardı. Ulaştıkları rakamları, görevlerini ve rütbelerini karşılaştıracaklardı. Kardeşler verdikleri hizmetle ve ölümcül kurşunlarıyla kurtardıkları Amerikalılarla son derece gurur duyuyor olmalarına rağmen, amacı Amerikalıları öldürmek olan bir direnişçi bile olsa bir adamın ölümü, üzerine rekabet etme gereği duydukları bir konu değildi. İkisi de, bok çukuru gibi bir kulübenin veya kayalık bir uçurumun dibinde, gece karanlığında yere çömelmiş halde terden sırılsıklamken veya donmak üzereyken rekabet etmeleri gerektiğini düşünmüyorlardı.

İkisi de, itiraf etmese de, ulaştıkları rakamların beceriden ziyade fırsat göstergesi olduğunu biliyordu. Beau, Deniz Piyade Teşkilatı’ndan emekli olduktan sonra kendi özel güvenlik şirketini kurmuştu. Beau aralarında başarılı ve kararlı olandı. Evlenecek tipte olan. Beau aralarında emekli ordu personeli arkadaşları için bir fırsat yaratma becerisine sahip olandı. Aşktan Kareler Rachel Gibson Ve Blake sarhoş olandı. Bir yıl önce Donanma’dan emekli olduktan sonra becerilerini bir kiralık katil olarak kullanarak para kazanandı. Özel bir askeri güvenlik şirketi için çalışmaya başlamıştı ve tehlikeli bölgeden çıkıp rehine durumuna düşmüştü. Ülkesinden ayrılıp açık denizlerde istikrarsız bir hayat yaşıyordu.

Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

 

Ve Blake, hayatının en büyük kâbusuyla yüzleşebilmek için rehabilitasyona ihtiyaç duyandı. Tüm düşmanlarla olduğu gibi bununla da doğrudan yüzleşmiş ve ayık kaldığı sürece bir ışığın, kokunun veya sesin başını döndürebileceğini anlamıştı. Güneşten gelen tek bir ışık huzmesi, toz ve ter kokusu veya tiz bir ıslık sesi onu tüm omurgasından sarsıp taş kesilmesine neden olabilirdi. Biranda durup, olmayan şeyleri aramaya başlayabilirdi. Hatıralar çok fazla canlanmıyordu zihninde ve geldikleri zaman da en çok birkaç saniye kalıyorlardı fakat her seferinde aklını karıştırıp gerilmesine neden oluyorlardı. Kontrolünü kaybedince de öfkeleniyordu.

Gözlerini viski şişesine dikti. Mavi altın etiketine ve nadide İskoç viskisinin içine yayılan gün ışığına baktı. Bir şişe içkiye üç yüz dolar ödemişti ve içmek için resmen can atıyordu. Bu istek onu içten içe kemiriyor, hissettiği ihtiyaç hissi yüzünden derisi parçalanırcasma acı çekiyordu.

Tek bir içki. İştahım yatıştır: İhtiyacım dindir.

Blake’in elleri sandalyeyi kavrarken parmaklarındaki eklemler tıkırdadı.

Sadece bir tane daha. Yarın bırakabilirsin.

 

Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

 

İsteği gittikçe artıyor, kafatasını iğneliyordu. Altmış ikinci günün, birinci günden daha kolay olması gerekmez miydi? Midesi gurulduyor, kulakları uğulduyordu. Yanında duran fotoğraf makinesini alıp ayağa kalktı. Siyah san çizgili kayışı ön kolunun etrafına sarıp Nikon SLR model makineyi viski şişesine doğru çevirdi. En son altı ay önce, iki tane ahlaksız Meksika polisiyle birlikte TAC-338 tipi mekanizmalı silahın nişan dürbününden bakmıştı. Artık düşmanına fotoğraf makinesiyle nişan alıyordu. Kadrajdan bakıp şişeye odaklanmaya çalıştı.

Elleri titriyordu; makineyi daha sıkı kavradı. Aşktan Kareler Rachel Gibson  “Ne yapıyoysun?” Blake hızla arkasına dönünce neredeyse makineyi düşürüyordu. “Kahretsin!” Pembe etek giyen ve sarı saçlarını atkuyruğu yapmış küçük bir kız sandalyenin arkasında duruyordu. “Sen de nereden çıktın böyle?” Küçük bir çocuk ona gizlice yaklaştığı zaman tüm yetisini yitirirdi.

 

Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

 

Küçük kız başparmağı ile yan taraftaki evi işaret etti. “İki kötü kelime söyledin.”

Blake tek eliyle yüzünü ovuşturdu ve kayışından tutup makineyi sandalyenin üzerine bıraktı. Küçük kız ödünü patlatmıştı, üstelik kolay kolay korkan biri de değildi. “Sen de haneye tecavüz ediyorsun.”

Küçük kız yüzünü buruşturdu. “O ne demek?”

Blake daha önce çocuklarla vakit geçilmemişti ve kızın yaşını tahmin edemiyordu. Boyu neredeyse Blake’in göbeğine kadar geliyordu ve kocaman mavi gözleri vardı. “Haneye tecavüz mü?”

“Evet.”

“Benim arazime girdin demek.”

“Senin ayazin olduğunu biliyoyum.” Mavi gözlerini devirerek Blake’e baktı. “Seni taşınıyken göydüm.”

İki mülk birbirinden bir buçuk metrelik çam ağacı ve çalılık şeridiyle ayrılıyordu; Blake ağaçların arasından yan taraftaki araziye baktı. Komşu kadın bir zamanlar orman olan çiçek bahçesinde bahçe işi yapıyordu. Pembe ve mor çiçeklerin arasında kalçasını dikmiş, yerde çalışıyordu; giydiği şortun beli, kalçasının çıplak kıvrımını gösterecek şekilde aşağıya doğru kaymıştı. Blake, kadını bugün daha önce de fark etmişti. Bir alkoliğin tehlikelerle dolu altmış ikinci ayık gününü yaşıyor olabilirdi fakat yine de o bir erkekti. Kendiline doğrultulmuş güzel bir popoyu beğenen bir erkek. Kadının yüzünü hiç görmemişti. Tek gördüğü, sarı saçları ve güzel popolarıydı.

 

Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

 

Blake önünde duran küçük mürekkepbalığına bakarak kaşlarını çattı. Arıların konuyla ne alakası olduğunu bilmiyordu fakat altmış iki günün ardından, sanki ilk günmüş gibi, sarsıcı bir mide bulantısının tüm bedenini sardığını hissetti. Bir anda kusacağını hissederek ellerini beline yasladı. “Geytekten tok büyüksün.”

Blake 1.85 santimetre uzunluğunda ve neredeyse 100 kilo ağırlığındaydı. Son birkaç ay içinde yaklaşık 10 kilo vermişti. İkiz kardeşini en son görüşünde kardeşi ona “tıknaz herif’ demişti. O zamanlar tartıştıkları olurdu. Kimin daha iyi nişancı olduğu veya en güçlü süper kahramanın Batman mi yoksa Süpermen mi olduğu konusunda atışırlardı. Beau,

Süpermen konusunda yanılıyor olabilirdi fakat şişmanlık konusunda haklıydı. Blake’in emekliye ayrıldıktan sonra güvenlik işleri arasında boş vakti oluyordu. Spor yapmayı bırakıp içki içmeye başlamıştı. “Kaç yaşındasın, ufaklık?”

“Beş.” Kollarını serbest bırakıp çenesini kaldırdı. “Ufaklık değilim ben.”

 

Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

 

Blake’in arkasında duran viski şişesi fısıldıyordu. Hâlâ buradayım. Bekliyorum. Blake bu fısıltıyı duymazdan geldi. Koşuya çıkması veya yüzmesi gerekiyordu. Bedenini yorması gerekiyordu ama bu, vazgeçip Johnnie’nin kazanmasına izin verdiği anlamına gelmiyordu. Hayır, bir savaşçı ne zaman geri çekilip ne zaman saldıracağını bilirdi.

“Ben biy midiyiyim.”

Blake kafatasındaki ağrı beynini yumruklarken başını sağa sola hareket ettirdi. “Midiyi de neyin nesi?”

Küçük kız gözlerini devirerek Blake’in biraz geç anladığını ima etmeye çalıştı. “Biy miidiiyyyyyiiiii.”

Blake’in İngilizce bilgisi mükemmeldi. Ayrıca çat pat Arapçası vardı ve ayrık eylemlikleri oldukça akıcı bir şekilde kullanabiliyordu fakat daha önce “midiyi” diye bir şey duymamıştı.

“Benim adım Fiyonk.”

“Fiyonk mu?” Nasıl bir isimdi ki bu?

“Beyaz benekli sayı tüyleyim vay.” Küçük kız çenesini tekrar kaldırarak ayağını sert bir şekilde yere vurdu. “Beyaz bir yelem ve kuyyuğum vay. Tok güzelim.”

“Midilli mi demek istiyorsun?” Tanrım. Kız, başının ağrısını tahammül edilmez bir hale sokuyordu. “At mısın sen?” “Evet ve tok hızlıyım. Beni yayışıyken izlemek istiyoy musun?”

Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

 

Blake daha önce hiçbir çocukla vakit geçilmemişti. Çocukları sevip sevmediğini bile bilmiyordu ama bu çocuğu sevmediğinden emindi. Kız kendini “midiyi” sanıyor, bazı harfleri telaffuz edemiyor ve sanki Blake ’in idrak sorunu varmış gibi bakıyordu. “Hayır. Artık eve dönmelisin.”

“Hayıy. Buy ada kalabiliyim.” Aşktan Kareler Rachel Gibson

“Burada yeterince kaldın. Annen muhtemelen nerede olduğunu merak ediyordur.”

“Annem kızmaz.” Sandaletli ayağını yere vurup koşmaya başladı ve Blake’in etrafında daire çizmeye başladı. Resmen dörtnala koşuyordu. Tanrı yardım etsin. Kız, kafası aşağı yukarı sallanırken ve atkuyruğu arkasından uçuşurken gerçekten de bir midilliyi andırıyordu.

Kız koştukça koşuyor, arada bir durup şaha kalkarak kişniyordu. “Ufaklık,” diye seslendi Blake, kıza ama kız sadece saçını savurup koşmaya devam etti. Viskinin çağrısıyla irkiliyor, gitgide daha çok öfkeleniyordu. Kendini at zanneden küçük bir kızın tuhaflıklarını izlemek haricinde yapacak çok daha önemli işleri vardı. Daha gerekli işler; mesela koşmak, yüzmek veya gözüne sopa batırmak gibi. “Eve gitme zamanı.” Kız, Blake’i duymazdan geldi. Adım ne demişti bu kız? “Dur, Fiyonk!”

 

Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

 

“Duy, kızım diyeceksin,” dedi soluk soluğa koşarken. Blake çocuklardan emir almazdı. Bir yetişkindi o ve şu an

kendi saçlarım yolmak üzereydi. Yüce Tanrım. “Kahretsin.”

Kız koştukça yanakları pembe pembe oluyordu. “O tok kötü biy kelime.”

Blake kaşlarını çattı. “Dur, kızım.”

Kız sonunda Blake’in tam önünde, soluğunu hızla bırakarak durdu. “Tok hızlı koşuyoydum.”

“Şimdi koşarak eve gitmelisin.”

“Soyun değil. Benim…” Duraksadı. “Beş dakika daha iznim vay.”

 

Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

 

Blake çöplerle dolu bir deliğin içinde yaşamış, bataklıklarda sürüklenmişti. Böcek yemiş, Gatorade* şişelerinin içine işemişti. Yirmi yıl boyunca hayatı çeşitli zorluklar ve tehditlerle geçmişti. Timlerden emekli olduktan sonra küfürlü kelimeleri cümlelerinden, ellerini ise pantolonunun içinden çıkarmak için çok çaba harcamıştı.

Medeni hayatta yaratıcı küfürler üretmenin rekabetçi bir spor sayılmadığını ve cinsel bölgesini kaşımanın halka açık bir uygulama olmadığım unutmamalıydı. Annesinin öğrettiği görgü kurallarını aklında tutmalıydı. Küçük çocuklardan yaşlı bayanlara kadar herkese nazik ve kibar davranmalıydı. Fakat bugün bu çocuğun buradan gitmesini istiyordu yoksa kendi derisini yüzecekti. Bugün o görgü kurallarını hatırlamamayı tercih ediyordu. Gözlerini kısarak çocuğa, eskiden teröristleri korkutmak için kullandığı sert bakışını attı. “Gözünde ne vay?”

Kız hiç korkmuş gibi görünmüyordu. Esas idrak sorunu yaşayan oydu. Bir dahaki sefere bunu aklında tutmalıydı. “Kıçını kaldır ve kendi arazine geç.”

’ Bir enerji içeceği markası, (ç.n.)

Kız derin bir iç geçirdi. “Kötü biy kelime söyledin.”

“Evine git, küçük kız.” Aşktan Kareler Rachel Gibson

Tişörtünün üzerindeki kediyi işaret ederek, “Ben büyük biy kızım!” dedi.

Başka bir gün, başka bir zaman olsa Blake, kızın cesaretine hayranlık duyabilirdi. Öne doğru eğilip kızın tepesinde dikildi: tıpkı bir zamanlar kendi babasının ona ve Beau’ya yaptığı gibi. “Ben senden daha büyük sıçıyorum,” dedi, tıpkı babası gibi.

 

Aşktan Kareler Rachel Gibson Kitap Tanıtımı

 

Aşktan Kareler Rachel Gibson

Kitabın Adı: Aşktan Kareler
Orijinal Adı: What I Love About You
Alt Başlık: Truly, Idaho Serisi 3
Yazar: Rachel Gibson
Çevirmen: Laden İldeniz
Seri: Truly, Idaho Serisi (Truly, Idaho Series, #3)
Seri Sıralaması: #3
Yayın Tarihi: Ocak 2016
Sayfa Sayısı: 320
Dili: Türkçe
ISBN: 978605
Yayınevi: Martı Yayınları
Tür: Roman, Edebiyat, Aşk, Romantizm

Kategoriler;
Edebiyat / Romantik Aşk

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test