AlanTürkçe Öabt Türkçe Öğretmenliği Konuları indir

  • 26 Mart 2016
  • 1.332 kez görüntülendi.
AlanTürkçe Öabt Türkçe Öğretmenliği Konuları indir

Öabt Türkçe Öğretmenliği Konuları

Merhaba sevgili arkadaşlar. Öabt Türkçe Öğretmenliği Konuları Nedir diye Googleda arama yaparak geldiniz buraya muhtemelen. Sizler için Ösym 2016 Kpss tercih klavuzundaki Öabt Türkçe Öğretmenliği Konularını aşağıya yazdık. Bu bilgileri Öaym 2016 Kpss klavuzundan da bulabilirsiniz ancak daha pratik olması açısından buraya yazmamız faydalı olacağı kanaatindeyim.  Öabt Türkçe Konularına baktığımızda Alan Bilgisi testinde yüzde seksenlik bir alan varken, alan eğitimi kısmı yüzde yirmi olarak ayarlanmış. Bu da demek oluyor ki 50 sorunun 40 adedi alan bilgisinden, kalan on soru ise alan eğitimi testiden sorulacak.

Öabt Türkçe Öğretmenliği Alan Bilgisi Testi Konuları neler?

aşağıda da sizlere konu konu kaç soru çıktığını yazdık. Konulara tıklayıp o konularla ilgili paylaştığımız konulara bakabilirsiniz. Sitemiz Öabt Türkçe ile ilgili her konuda yanınızdadır.

1.Alan Bilgisi Testi (% 80, 40 Soru)

a. Anlama ve Anlatma Teknikleri (12 Soru)
b. Dil Bilgisi ve Dil Bilimi (8 Soru)
c. Çocuk Edebiyatı (4 Soru)
d. Türk Halk Edebiyatı (4 Soru)
e. Eski Türk Edebiyatı (4 Soru)
f. Yeni Türk Edebiyatı (4 Soru)
g. Edebiyat Bilgi ve Kuramları (4 Soru)

2. Alan Eğitimi Testi (% 20, 10 Soru)

Öabt Türkçe Öğretmenliği Konuları

Öabt Türkçe Öğretmenliği Konuları

Bildiğiniz gibi Öğretmenlik alan bilgisi testinde çıkan her bir soru ayrı bir değere sahiptir. Genel kültür genel yetenek bölümindeki onca soruya rağmen bu sınavda elli soruya elli puan geliyor. Yani bir soru nerdeyse bir puan hatta bazen daha fazlası demek oluyor. Bunun bilincinde olun ve sık sık soru çözerek ve bu konulara detaylı bir şekilde çalışarak konu eksiklerinizi hızla kapatmanızda fayda var.

Ayrıca imkanınız varsa farklı kaynaklardan çalışın. Ne kadar farklı kaynak o kadar çok ve sağlam bilgi demek. Bu zorlu süreçte herkese başarılar dileriz. Umarım bir gün gelir ve atanmamış öğretmen kalmaz.

Sitemizi sosyal paylaşım ortamlarında paylaşarak ve arkadaşlarınıza önererek destek olabilirsiniz. Ayrıca site içerisinde faydalandığınız konulara yorum yaparak da bize destek olabilirsiniz.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. SERFİNAZ AÇIKALIN dedi ki:

    Öabt Türkçe Öğretmenliği Konuları Bîzârım ümidime kurulan her tuzaktan

  2. KADİR ÇADIRCI dedi ki:

    bir kütüphanede kitapların arasında yürüken bir kitap düştü önüme ve bir sayfa açıldı.. ölmüş bir şairin ilk ve son kitabından mısralarmış. öğrendim. adını hatırlayamasam da dizeleri aklımda hala.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test