Kırık Kalpler Sarah Ockler PDF e-Kitap Tanıtımı

 • 24 Mart 2016
 • 1.142 kez görüntülendi.
Kırık Kalpler Sarah Ockler PDF e-Kitap Tanıtımı

Kırık Kalpler Sarah Ockler PDF e-Kitap Tanıtımı

 

“…Ockler’ın Jude’un babasının hastalığına yaklaşımı son derece gerçekçi ve trajik. Hikâyenin şiirsel anlatımı

Her şey kalp kırıklığına işaret ettiğinde, aşkın iyileştirici gücüne inanabilir misiniz?

Jude ablalarından çok şey öğrenmişti ama en önemlisi, Vargas erkeklerinden uzak durması gerektiğiydi. Bir Vargas erkeğini sevmenin yol açabileceği felakete, gözyaşlarına şahit olmuş ve ablalarıyla birlikte bir yemin etmişti: Asla bir Vargas’la birlikte olmayacaktı. Jude yaz tatilini hasta babasının klasik motorsikletini tamir ederek onu yeniden hayata bağlamaya adamıştı, ki bu da, bu işten anlayan birisini bulması anlamına geliyordu. Bulduğu kişinin sevimli bir çocuk olması Jude’un suçu muydu? Ve şaşırtıcı derecede tatlı? Ve ayrıca Vargas?

Jude kendi kendine Emilio ile aralarında geçenlerin tamamen motorsikletle ilgili olduğunu söylüyordu. Ablaları asla bu durumu öğrenmeyecekti ve ayrıca Jude, Vargas erkeklerinin flörtöz hareketlerinin kilometrelerce uzaktan fark edebiliyordu, asla bir tanesine âşık olmazdı. Fakat işler Jude’un planladığı gibi gitmiyordu, tarih tekerrürden ibaretse kendisi hızla bir felakete doğru koşuyor demekti, tabii eğer ablaları yanılmamışsa…
“Duchess Motosiklet Tamirhanesi.” Ben camdaki uyuşmayan yansımamıza göz atarken, Papi de tabeladaki yazıyı okumuştu. Dışarıdaki havanın yaklaşık beş yüz derece olması gerçeğine rağmen, üzerine bir oduncu gömleği giymekte ve Vahşi Batı kanalına üyeliğinden kazandığı kovboy şapkasını da takmakta ısrarcıydı. Bense bir çile ip ve biraz koli bandıyla kendimi daha iyi örtebilirdim. Tatlı Jeremiah Johnson adına, ne ikili ama! Papi kapıyı açtı. Ben de affı olmayan şorta çeki düzen vermeye çalışarak Pankekle içeri girdim, insanlar muhtemelen tıbbi bir sorunum olduğunu düşünmüşlerdir ki başta beni bu uçuk, arbedeli maceraya iten sebebi düşününce bu oldukça ironiktir. Kırık Kalpler Sarah Ockler ePub PDF e-Kitap

 

Kırık Kalpler Sarah Ockler PDF e-Kitap Tanıtımı

Kraliyetvari ismine rağmen Duchess,2 araştırmalarımla desteklenmiş beklentilerimi karşılıyordu. Tozlu. Kirli. Duvarları, motosikletlerin üzerine serilmiş, yetersiz giyimli kadınlarla süslü duvar kâğıtlarıyla kaplı. Ortama gayet iyi ayak uyduruyordum ama kapı arkamızdan kapanır kapanmaz burnuma motor yağının ve terin keskin kokusu hücum etti ve aklım, mezuniyetten sonraki yaz yapıyor olmam gereken şeylerle doldu taştı: Upstart Crow Tiyat-rosu’ndaki yaz oyununa katılmak, Cadı Kazanı’nda soğuk Java İksiri yudumlayıp, her haziran Blackfeather’a akın eden Doğu Yakası kayakçılarıyla flört etmek.

Papi’nin omzumdaki ılık eli beni gerçekliğe döndürdü. Resepsiyona varmıştık. Masanın arkasındaki camdan kapı, dağılmış motor parçaları, paçavralar ve yağa bulanmış tamircilerle dolu geniş betonarme bir mekân olan garaj manzarasını gözlerimizin önüne seriyordu. Kırık Kalpler Sarah Ockler ePub PDF e-Kitap

Kırık Kalpler Sarah Ockler PDF e-Kitap Tanıtımı

Kapıda beliren, küçük ağzı sarışın, kurumuş bir tutam keçi sakalının ardında saklı kalmış adam, aklıma yaz boyunca Old Tovvn’ı kaplayan horozibiklerini getirdi. Bizi selamlarken ellerini kirli bir bez parçasına silip gözlerini yargılarcasma tişörtümde gezdirmişti. Tanrım. Sanırım Pankek sabahleyin üç defa havlamasıyla kendince kıyafetime onay verirken sadece kibar davra-nıyormuş. “Bizim eski model Panhead‘ tamiri için biraz bilgiye ihtiyacımız var,” dedim. “Ve bir de bizim yerimizde çalışabilecek bir tamirciye. Blackfeather Harley3 sizin babama daha iyi bir teklif verebileceğinizi düşündü.” Kırık Kalpler Sarah Ockler ePub PDF e-Kitap indir

“Babam” dediğimde adamın gülümsemesi samimileşti ve ben de rahatladım. Ama yalnızca kısa bir süreliğine, çünkü altımdaki şort hâlâ popomdan aşağıya inmek için bir yol arıyordu ve ayakta durmak zor bir hal almıştı.

Geri geldiğimde Emilio hâlâ ahırın içindeydi, Valentina’nın hız göstergesini kontrol edip sarı yapraklı bir deftere notlar alıyordu. Kırık Kalpler Sarah Ockler ePub PDF e-Kitap indir

“Sen hâlâ burada mısın?” Kelimeler ben durdurmaya fırsat bulamadan ağzımdan yoğun bir şok ve beklenmedik bir rahatlamayla dökülüvermişlerdi.

“Yemek yiyip kaçacağımı mı düşünmüştün? Burada yapacak bir işimiz var, senin ve benim.” Gülümsedi, not defterini tezgâhın üzerine koyup ellerini kotuna sildi. Her hareketi kendinden çok emin, kararlıydı ve gözlerim bakışlarıyla buluşunca kalbim istemsizce ürperdi. “Babanla ilgili her şey yolunda mı?”

“O… Evet, yolunda.”

Kırık Kalpler Sarah Ockler PDF e-Kitap Tanıtımı

Emilio başını salladı. “Biliyordum. Beni yalnız yakalayabilmek için bir sebep arıyorsun. Bir dahaki sefere söylemen yeterli, princesa.Seni güzel ve sakin bir yere götürebilirim.”

Kahkaha atınca gözlerinin çevresi kırıştı ve midem ufak bir titreşimle karşılık vermeye çalışmış olsa da bu saçmalığı çabucak engelledim. Bu çocukla sadece konuşup aynı havayı soluyarak bile, birkaç önemli kız kardeş kuralını ihlal ediyordum ki sonucunda cehenneme gideceğimden ve/veya acı dolu bilek şişmelerine sahip olacağımdan hiç şüphem yoktu.

Gözlerimi kapatıp evrenin bana bir işaret vermesini istedim.

Kırık Kalpler Sarah Ockler PDF e-Kitap Tanıtımı

Şey, evren? Eğer ablalarıma ihanet ediyorsam, lütfen bir elektrik kesintisi ya da ölümüne bir yağmur fırtınası ya da başka bir doğal felakete sebep ol. Tercihen tahmin gerektirmeyecek, belirgin bir şey olsun. Yok mu bir şey? Hiçbir şey? Hayır mı? Emin misin ? Kırık Kalpler Sarah Ockler ePub PDF e-Kitap 

“Sen ve baban beni tutmakla akıllılık ettiniz/’ dedi Emi-lio. “Oldukça iyiyimdir.” Kaşlarını güven verici bir yay haline getirip beş yaş daha genç gözükmüştü ama bu bile cazibesinden bir şey kaybettirmemişti. Bunu kendisi de biliyordu. O cilveli gülümsemesini bandanasmı takar gibi takmıyordu. “Bu bebekle işe başlamak için sabırsızlanıyorum.”

Kırık Kalpler Sarah Ockler PDF e-Kitap Tanıtımı

“Eminim.” Motosikletin üzerine eğilip kusursuz bakışını yakaladım. Gülümsemesine karşılık verdim ve sonra donuk bir surat ifadesi takınarak telefonumun takvimini açtım. Zoe’den yarın Cadı Kazanı’nda Christina’yla kahve içme davetiyle ilgili yeni bir mesajı vardı ama görmezden geldim. Şu an arkadaşlarımı düşünecek durumda değildim. Papi’nin bu ufak yitişi, ne kadar az zamanımızın kaldığını, motosikleti bir an önce tamir ettirip daha fazlasını da kaybetmeden Papi’yi eski hatıralarına bağlamamızın ne kadar önemli olduğunu hatırlatan bir alarmdı. “Eğer kendini tebrik etme faslın bittiyse, ne kadar zamandan bahsediyoruz bilmek istiyorum. Tüm yazımızı almasın.” Kırık Kalpler Sarah Ockler ePub PDF e-Kitap  Çaktırmayacak kadar geri çekildi ama değişikliğini fark ettim. Güzel. Artık yumuşak kalpli küçük bir genç kızla uğraşmadığının farkına vardığına göre işimize dönebilirdik.

Kitabın Adı: Kırık Kalpler
Orijinal Adı: The Books of Broken Hearts
Alt Başlık: Kırık Kalpler PDF oku
Yazar: Sarah Ockler
Çevirmen: Bilge Begüm Büyüksaraç
Yayın Tarihi: Aralık 2015
Sayfa Sayısı: 352
Dili: Türkçe
ISBN: 978605
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Tür: Roman, Edebiyat, Aşk, Romantizm

Kategoriler;
Edebiyat / Roman

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. MUSTAFA URGUN dedi ki:

  Demhane Kitap Tanıtım kategorisindeki Kırık Kalpler Sarah Ockler ePub PDF e-Kitap indir yazısı on numara.

 2. rana dedi ki:

  Harika harika harika bu kadar…..

 3. Kasım dedi ki:

  Ben bu kitapa bayıldım doğrusu sanırım devamını beklerim

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test