Güneş Demirel Şimdi Benimsin Kitap Tanıtımı

 • 16 Mart 2016
 • 1.430 kez görüntülendi.
Güneş Demirel Şimdi Benimsin Kitap Tanıtımı

Güneş Demirel Şimdi Benimsin

 

Merhabalar arkadaşlar. Güneş Demirel Şimdi Benimsin Pdf indir diye yazsak da aslında burda kitap indirme falan yok. Kitap tanıtımı var sadece. Billdiğiniz gibi sitemizde sadece kitap tanıtımları yapılmaktadır. Sitemizde kitap indirme diye bir şey yok. Güneş Demirel Şimdi Benimsin kitabından küçük bir alıntı yaptık sizin için. Alıntıyı okuduktan sonra kitabı da okuyacağınıza eminiz.

Güneş Demirel Şimdi Benimsin Alıntı:

 

Yutkunuyordum. Önce ‘Hayır, kızmadım. Neden kızayım?7 demek istesem de yapmadım bunu. “Evet! Çok kızdım! Beni o manyakla mukayese etmelerine feci bozuldum. Tamam mı?77

Kolumu kurtarıp odaya girdiğimde yine peşimdeydi. Ali’yi kucağıma alıp susturdum.

“Ya, bakma sen onlara! Sadece boşboğazlar biraz.”

“Tamam, Fırat! Boş ver gitsin!”

“Nasıl boş vereyim?”

Derin bir nefes alıp Ali’nin üstünü değiştirdim ve Fırat’a döndüm.

“Ayıp olacak. Sen in, ben Ali’yi doyurup geliyorum.”

Fırat’ın morali bozulmuştu. Birkaç dakika sonra bebeği pusetine koyup aşağıya indim. Bahçeye girerken “Evet, işte oğlumuz Ali de burada,” dedim gülümseyerek. Ffepsi birden Ali’nin başına toplandı.

“Hiii! Bu nasıl bir bebek, gözlere bak!”

“Anneye benziyor, renkli gözlü.”

“Çok tatlı!”

Bunun gibi bir sürü cümle arka arkaya gelmişti. Ali gülücükler dağıtıyordu belli belirsiz mimiklerle. Tombiğim benim! Nasıl da şirinlik yapıyordu millete. Fırat, enerjisi düşmüş bir halde beni seyrediyordu. Ruh halimi ölçmeye çalıştığını bildiğimden, gözlerine yakalanmama gayretindeydim. Gözlerimdeki uçurumlardan yuvarlanmasına izin veremezdim. O, Ali’nin, aslan parçamın babasıydı. Tüm bunları ruhumun arka taraflarına öteleyerek, dikkatimi konuklarımıza verdim.

Ev sahibi olarak misafirperver olmaya çalışıyordum. Zaten geçen birkaç saat, onların iyi niyetli insanlar olduğunu anlamama yetmişti. Hatta eğlenmeye başladığım bile söylenebilirdi.

Ali mızmızlanmaya başlayınca, Elmas onu yukarı çıkardı. Bugün uyanık kalma konusunda kendi rekorunu kırmıştı bebeğim.

 

Güneş Demirel Şimdi Benimsin

………………………………………

Geldiğimiz yer denize karşı, açık hava bir yerdi. Müzik slozv olunca, Fırat da içkinin dibine vurdu bu gece. Gözlerini bir saniye dahi üzerimden çekmeden, yuvarlıyordu kadehleri.

Tolga “Oğlum, ne oldu sana? Gören de derdinden ölecek sanır. Ağır ol biraz!” dedi ama Fırat konuşulanları umursamıyordu.

Elimden tuttuğu gibi, dans etmek için piste doğru sürükledi. Belimi sımsıkı saran parmakları olabildiğine gergindi. Diğer eli yüzüme dökülen saçları kenara çekmekle meşguldü.

“Bu bir vurgundu ve ben en dibe battım, Elif.”

“Fırat!”

Ne diyebilirdim ki? İhtiyacı olan teselliyi ben mi verecektim ona? Yaşadıklarımdan sonra, kendimi nasıl teselli edeme- diysem, onu da edemezdim.

“Baksana etrafına, herkes bana kıskanarak bakıyor. Bilseler…”

Derin bir “Of!” döküldü dudaklarından ve sustu. Dertli bakışlarını yüzümden çekmediği gibi, nefesinin buğusu da saçlarımın arasındaydı. Bakışlarımı kaçırmayı başaramayıp yakalandığımda, “Ben… Pes etmeyeceğim, Elif,” dedi. “Hiç umut olmasa da direneceğim. Öyle ya da böyle, karımsın sen benim. Çocuğumun annesisin. Ölürüm ama seni asla bırakmam. Bunu unutma!”

“Çok içtin sen.”

“Boş ver,” diye susturdu beni. Etrafına gelişigüzel bakınıp yine bana döndü.

“Ankara’da… Yani beni tanımadan önce… Çıkar mıydınız eğlenmeye? Yani…”

“Yani? Kenan’la mı?”

Soruyu soran ya da sormayı bile başaramayan kendisiy- ken, öfkesi kimeydi? Sinirle yutkundu. Belimdeki eliyle daha fazla çekti kendine doğru. Bakışları bir demir kadar sert ve bıçak gibi keskindi.

 

Kitabı satın alabileceğiniz merkezler

Kitapyurdu.com

İdefix

Babil

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. ÖZGE ALKAN dedi ki:

  Güneş Demirel Şimdi Benimsin yazısı için Atilla İlhan’dan şiir alıntısı; ay ışığına batmış

 2. yasemn ulgar dedi ki:

  Çocuklarımızı kitapların gölgesinde büyütemediğimiz sürece silahların gölgesinde yaşamaktan kurtulamayız.

 3. musap tangaloğlu dedi ki:

  Çok öğretici olmuş.

 4. Yağmur Demir dedi ki:

  İlk başta tereddüt ettim okumak için ama okuyunca bu kitabı beğendim. Çok fazla ilgi çekici gelmese de öğretici olduğunu düşünüyorum

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test