EBA giriş işlemi ve kurs kaydı nasıl yapılıyor?

EBA kurs kaydı öğrencilerin eğitimlerinde büyük katkı sağlayan bir sistemdir. Bu sisteme kayıt yaptıktan sonra EBA girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl ve nereden yapacağınız haberimizde.

  • 19 Mart 2016
  • 917 kez görüntülendi.
EBA giriş işlemi ve kurs kaydı nasıl yapılıyor?

EBA giriş işlemi ve kurs kaydı nasıl yapılıyor?

EBA’nın açılımı Eğitim Bilişim Ağı olarak geçmektedir. EBA Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuştur.  EBA çevrimiçi sosyal eğitim platformu olarak kullanılır. Eğitimde öğrencilere ve öğretmenlere büyük kolaylık sağlayan bir platformdur. Platformda öğretmenler özel olarak hazırladıkları bilgileri dilediği gibi sisteme yükleyebilir ve başka öğretmenler tarafından da paylaşılan bilgilere ve notlara kolaylıkla ulaşabilirler. EBA sayesinde öğretmenler kendi aralarında iletişimi daha kolay bir hale gelmiştir. Öğretmenlere fayda sağladığı kadar öğrencilere de bir o kadar daha fayda sağlamaktadır. Öğrencilere fayda sağlamak amaçlı diğer öğrencilerinde paylaştığı not ve sunumlardan yararlanarak zengin bir içeriğe sahip olan EBA öğrenciler için fayda sağlamaktadır.

EBA Öğrenci Girişi İçin TIKLAYINIZ!

EBA Kurs İçin TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

EBA içerisinde zengin bir bünye barındırmaktadır. Kısaca olarak; eğitici , farklı ve zengin içerikler barındırır, bilişim kültürünü yayarak eğitimde kullanılmasına yardımcı olur, zamanla büyüyen ve zengin bir arşiviyle derslere katkı sağlar, farklı öğrenme tarzına sahip öğrencileri kapsar, öğretmenleri bir arada tutarak eğitime yön vermelerini sağlar,  teknolojiyi amaç olarak değil bir araç olarak kullanmayı öğreten bir platform olarak kullanılır.

EBA GİRİŞ

Eğitim Bilişim Ağı öğretmenler ve öğrenciler adına bir sayfa açmıştır. EBA öğrenci girişi şifresini almak için ilk olarak öğretmenlerine başvurması gerekmektedir. Öğretmenlerin yapacağı ilk işlem MEBBİS sistemine giriş yaparak EBA giriş şifresi almak olacaktır.  Özel okullarda öğrenim veren öğretmenler için öncelerden edindikleri E-okul şifreleri ile EBA sistemine giriş yaparak EBA sifrelerini mevcut olarak alabilirler. Özel okullarda öğrenim gören öğrenciler EBA sistemine girmeleri için şifre alabilmeleri mümkün değildir ama öğrencilerin sisteme girmeleri için şifresiz giriş yapma alanları da mevcut olarak bulunmaktadır.  Özel okullarda okuyan öğrenciler bu alanlardan yararlanarak şifresiz giriş yapabilmeleri mümkün olacaktır. EBA öğrenci girişi yapılırken öğretmenlerinden şifre almaları gerekmektedir. Öğretmenlerinden aldıkları şifre ile EBA’nın resmi internet adresine girerek sizlerden istenen bilgileri doldurarak sisteme giriş yapmış olacaksınız.

Sizden istenen bilgiler; siteme giriş yaparak ‘Kullanıcı Adı’  bölümüne T.C. kimlik numaranızı şifre  bölümüne ise şifrenizi yazarak ‘Giriş’ yazısına tıklayarak sisteme giriş yapabilmeniz mümkün olacaktır.Sorunsuz bir şekilde giriş yaptığınız sürece adınızı ve soyadınızı sistemde görüyorsanız EBA öğrenci sistemine girişinizi tamamlamış durumda olacaksınız. İşlemleri sorunsuz bir şekilde girdiğiniz takdirde sistemde dilediğiniz gibi bilgilerden yararlanabileceksiniz. İstediğiniz bir konu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız dilediğiniz  öğrenme tekniklerinden yararlanabilirsiniz. örnek olarak sizin öğrenme tekniğiniz görsel olarak daha iyi ise görüntülü konu anlatımını seçebilir ve böylelikle daha rahat ve kolay bir şekilde öğrenim sağlayabilirsiniz. Ya da yazılı olarak daha iyi anlayabiliyorsanız yazılı anlatım sisteminden faydalanabilir ve bu seçeneği kullanabilirsiniz. Eğer  yazılı olarak değil de dinleyerek öğrenim sağlamak istiyorsanız sesli konu anlatımlarından yararlanabilirsiniz. Bu tarz öğrenim şekilleri ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğrencilerin çok daha iyi ve verimli bir şekilde eğitim almalarını sağlamaktadır.

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test