Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee Pdf Kitap Tanıtımı

  • 30 Mart 2016
  • 1.074 kez görüntülendi.
Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee Pdf Kitap Tanıtımı

Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)

Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)

Catherine Bybee – Cumaya Kadar Sözüm Söz ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Catherine Bybee – Cumaya Kadar Sözüm Söz PDF ePub eKitap indirYedi gün, yedi düğün Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee ePub PDF e-Kitap indirGwen Harrison Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)
Samantha’nın çöpçatanlık şirketini devralan güzel İngiliz leydisi Gwen Harrison, işini yürütmek için Amerika’ya yerleşir. Ancak şirketin patronu olması kendi aşk hayatı ve evliliği için hayaller kurmasına engel değildir. Bu hayallerini süsleyen özel koruma Neil MacBain ona istediklerini verebilecek midir, yoksa beklediğinden daha fazlasına mı mal olacaktır?Neil MacBain
Emekli deniz piyadesi Neil MacBain’in huzursuz ruhu ve savaşın etkisiyle sertleşmiş vücudu saray kızı Gwen’in büyük tesiri altındadır. Ama müşterisi olduğu için onu yasak bölge olarak görmektedir. Ta ki geçmişinden bir tehdit geri dönene ve Gwen çapraz ateşte kalana dek. Şimdi Neil ve Gwen, birbirileri için kariyerlerini, hayatlarını ve kalplerini feda etmeye hazırdırlar. Çünkü bilirsiniz aşk her türlü engeli mutlaka aşar.Zihnimi bu tür düşüncelerden uzaklaştırdım. Kızma bakarken eski aşığımı düşünemiyordum.Kız kendisinden önceki pek çok Fransız’dan daha cesurdu. Küvete sanki küvet suyla değil de, asitle doluymuş gibi bakıyordu. Kadınım onu iç gömleğine kadar soyarken, o kıpırdamadan durdu ve bakmaya devam etti.Kızın yanında eşyaları olmadığını gördüler. Sonradan Louis’nin gecelikler ve iç gömleklerle dolu küçük bir çanta gönderdiğini öğrendim. Çantadakileri ben bir hizmetliye bile vermezdim. O çantayı görür görmez götürmelerini söyledim. Kız için yapılmış yeni elbiseler sipariş edecektim. Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)

Kadınım ileri doğru bir adım attı ve kıza ellerini uzattı. Kız da ellerini tuttu ve önce bir ayağını sonra da diğerini küvete soktu. Sıcak su beklenmedik bir hazdı ve kızın gözleri benimkilerle buluştu. Daha önce kendini suyun içine batırma zevkini tatmadığını fark ettim. Bir kez daha Louis’ye ve tüm Parislilere aptallıklarından dolayı lanet ettim.

Alais kıpırdamadan durdu ve kadınlarımın onu yıkamalarına izin verdi. Kadınların elleri nazikçe geceliğin altındaydı. Kızın çıplak banyo yapmak için fazlasıyla iffetli olduğunu anlamışlardı, tıpkı benim anladığım gibi. Kadınlarım arasında en iri olanı, nazikçe kızın saçını yıkadı ve ardından kızın hiçbir ağırlığı yokmuş gibi onu banyodan çıkarttı.

Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)

Prenses tıpkı ufak bir maymun gibi kadına yapıştı ama gözleri hep benim üzerimdeydi. Kadınlarım onun ıslak geceliğini o kadar hızlı bir biçimde çıkarttılar ki, kızın karşı çıkmaya zamanı olmadı. Kızı keten örtülerle kuruladılar ve ardından seyahat ederken aldığım kürk pelerin ile sarmaladılar.

Alais gözünün önünden kaybolmama izin vermiyordu ve kadınlar beni çırılçıplak soyup, küvete girmeme yardım ederken küvetin yanındaki küçük tabureye oturdu.

“Çok güzel, Alais. Çok cesurdun.” Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee ePub PDF e-Kitap indir

Yeni kızınım gözleri doldu ve ona övgünün de banyo suyu kadar nadir gelen bir şey olduğunu anladım. Küvetimden uzandım

ve elini tuttum. Cildimden akan sabun, onun pelerininin kürkünü ıslatıyordu.

“Hiçbir erkek önünde ağlamamalısm,” dedim. “Hiçbir kadm önünde de. Onların gücü daima sana aittir.”

Kız kafasını salladı ve güçlükle yutkundu. Gözyaşları iradesiyle geri çekiliyordu. Onun kendisiyle savaşmasını izledim. Hayatımın geri kalanında bu çocuğu seveceğimi biliyordum. Ve eğer Kilise haklıysa öteki yaşamımda da…

Eğer ölümümden sonra işkence göreceksem, bu kızın anısı cehennemde parlak ve serin bir yer olacaktı.

Beraber oturduk. Yemeğimizi bitirdik. Alais bana baktı. “Kral Henry şeytan mı?” diye sordu. Öylesine sakin bir biçimde sormuştu ki, sanki pencereden dışarıya bakıp, havayı soruyor gibiydi. Şarabım boğazıma kaçtı ve nefesim kesildi. Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)

O ise hâlâ bana doğru ölü gibi hareketsiz ve bir rahip gibi sakin bakıyordu.

“Bunu sana baban mı söyledi?” Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)

“Hayır, Majesteleri. Babamın sarayında babam dışındaki herkes böyle söylüyordu.”

Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)

Çocuğun eski Angevin hikâyelerinden birinden bahsettiği kuşkusuzdu. hikâyeye göre Henry’nin büyük babası, tüm düşmanlarına işkence etmek için tıpkı bir iblis gibi topraktan çıkıyordu. Yine güldüm, yıllardır kimse bu eski hikâyelerden bahsetme cüretini göstermemişti. Ve şimdi bu çocuk, Paris’ten gelen bu minik kız, gözlerimin içine bakarak, sevdiğim adam ve onunla yaptığımız çocukların şeytanın dölü olup olmadığını soracak cürete sahipti.

“Hayır,” dedim. “Henry şeytan değil. O yalnızca eski ve aptalca bir hikâye.”

Bana pek inanmadığını görebiliyordum ama hatırım için sözlerime inanmaya çalışacaktı.

Gülümsedim ve alnına düşen bukleleri düzelttim. “Bu konuda bir daha asla konuşmamalısın,” dedim. “Sarayda duvarların bile kulakları vardır.”

Kız elini yemeye niyeti olmadığı bir ekmeğe doğru götürerek, “Biliyorum,” dedi. “Babam bana söylemişti.”

“Baban haklı,” dedim. Louis hakkında düşünmeye veya onun hakkında konuşmaya dayanamıyordum. Konuyu değiştirdim. “Bir oyun oynayalım mı?” Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)

Alais’nin yüzü güneş gibi aydınlandı ve gözlerindeki o saf memnuniyet kalbimi binlerce parçaya ayırdı. Onu yüreğime bastırmak istiyordum. Paris’te oyun oynamasına hiç izin verip vermediklerini sormak istiyordum. Bu isteği bastırdım ve iyice geçene kadar hiç kıpırdamadım.

Bir elimle işaret ettiğim kadınım satranç tahtamı getirdi. Henry beni yıllar önce Rosamund için terk ettiğinden beri oynamamıştım. Parçalar ince ince altın ve gümüşle işlenmişti. Kutsal Topraklar’dan dönerken onlan yanımda getirmiştim. Bana Louis vermişti.

Bu oyunu Richard’a hep öğretmek istemişimdir ama o askeri stratejiyle her şeyden daha fazla ilgilenmesine rağmen, benimle oturup bir oyun oynayacak kadar bile hareketsiz duramazdı. Oğlumu özlemiştim ve ona olan tutkunluğum beni perişan ediyordu. Yeni kızıma baktım.

“Bu bir satranç tahtası,” dedim.

Alais gümüş kraliçeye doğru uzanmışken ben “satranç” kelimesini kullandığımda tahta alev almış gibi elini geri çekti.

“Bu bir kâfir oyunu,” dedi. “Bana babam söyledi.”

Neredeyse gülüyordum ama kızın yüzündeki ciddiyeti görünce, kendimi tuttum. Tahtanın kenarından altın kraliçeyi aldım ve sevgiyle dokundum. Eski aşkım Raymond ile bu tahta başında uzun saatler geçirdiğimiz zevkli zamanları düşündüm. Louis’nin bana kendi hediyesi olan tahtayı lanetlemesine şaşırmamalı.

“Pekâlâ,” dedim. “Baban haklı. Bu geleneği Araplar başlattı. Ama bu tahtayı Hıristiyan bir şövalye tasarladı ve bu parçalan benim için döktü.”  Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)

Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)

Cumaya Kadar Sözüm Söz Catherine Bybee (Tanıtım)
Kitabın Adı: Cumaya Kadar Sözüm Söz
Orijinal Adı: Fiancé by Friday
Alt Başlık: The Weekday Brides Serisi 3
Yazar: Catherine Bybee
Çevirmen: Gülfem Çırak
Seri: Hafta içi Gelinleri Serisi (The Weekday Brides Series, #3)
Seri Sıralaması: #3
Yayın Tarihi: 18 Ocak 2016
Sayfa Sayısı: 432
Dili: Türkçe
ISBN: 9786053489009
Yayınevi: Novella Yayınları
Tür: Roman, Edebiyat, Aşk, Romantizm, Genç-Yetişkin, Gençlik

The Weekday Brides Serisi;
1. Kitap: Çarşambaya Kadar Eşim Ol
2. Kitap: Pazartesi Düğünümüz Var
3. Kitap: Cumaya Kadar Sözüm Söz
4. Kitap: Single by Saturday
5. Kitap: Taken by Tuesday
6. Kitap: Seduced by Sunday
7. Kitap: Treasured by Thursday
Kategoriler;
Edebiyat / Romantik Aşk
[wp_paypal button=”donate” name=”My product” amount=”1.00″]

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test