Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe Kitap Tanıtımı

 • 31 Mart 2016
 • 3.755 kez görüntülendi.
Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe Kitap Tanıtımı

Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe Kitap Tanıtımı

Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe

Merhaba arkadaşlar .Yine bir kitap tanıtımı konusuyla sizlerleyiz. Bugün uzun zamandır yeni kitabını beklediğimiz Canan Tan‘ın yeni kitap yayımladığını gördük ve hemen paylaşalım dedik. Haberi olmayan okuyucularımız varsa hemen haberdar olsunlar diye tabi 🙂 Bu arada kitap 2016 Nisan ayının 7’sinde raflardaki yerini alacaktır. Onun için erken davranıp internetteki kitap satış sitelerinden önsipariş verebilirsiniz.

Canan Tan kitaplarını sevmeyen yoktur diye düşünüyorum. Yediden yetmişe herkesin büyük beğenisini kazanan Canan Tan şimdi de Kelepçe ile çalıyor kapımızı. Kitabı daha alıp okuma fırsatı yakalayamadık ancak kitap tanıtım yazısından anladığımız kadarıyla kader mahkumu kadınlar ile ilgili bir roman yazmış bu defa Canan Tan. Kitap tanıtımına geçmeden önce kitabın satış fiyatıyla ilgili de bir bilgi verelim size.

Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe Fiyatı ne kadar?

Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe etiket fiyatı şuan 15 TL. Ancak birçok internet sitesinin kitap kampanyalarına şöyle bir göz atmanızda fayda var. Şimdi de bu kampanyalardan kısa kısa sizle bir demet sunalım.

 1. Kitapyurdu Fiyatı: %30 indirim ile 10,50TL
 2. İdefix Fiyatı: %24 indirim ile 11,40 TL
 3. Babil Fiyatı: %30 indirim ile 10,50 TL

Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe Tanıtım

 

Kelepçe

Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe
DOĞAN KİTAP
Yeter, Mimoza, Gonca, Beyza, Sultan, Zeyno, Merve… Ve diğerleri…
Bir avuç kader mahkûmu kadın!
“Büyük konuşmasın hiç kimse!
‘Böyle bir olay benim başıma gelmez!’ demesin. ‘Asla’ diye başlayan cümleler kurmasın. Hiç ummadığınız bir anda, kapkara bir çukurun dibinde bulabilirsiniz kendinizi. Tıpkı benim gibi…” diyor Beyza.
Bir de Mine var aralarında.
Dört duvarın dışında bambaşka bir dünyanın olduğundan habersiz, anasının yatağını, yemeğini ve günahını paylaşan,
“Hiç uçurtma uçurmadım ben
Kumdan kaleler yapmadım hiç
Sokaklarda oynayamadım
Çocuğum ben ama
Çocukluğumu yaşayamadım!” diyen ve eksik büyüyen bir çocuk.
Her birinin ayrı bir hikâyesi var.
İç burkan, hüzünlü; ama bir o kadar da heyecan verici ve çarpıcı…
Yayın Tarihi 2016-04-07
ISBN 6050933567
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 208
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Canan Tan Kimdir?

Bu sorunun cevabını isterseniz yazarın kişisel web sayfasında kendi yazdıklarıyla alalım. 

Ankara’da doğdum. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum.

Hep sorulur bana, “Eczacı iken, nasıl edebiyatçı oldunuz?” diye. “Edebiyatçı iken nasıl eczacı oldunuz?” diye sorulmalı aslında. Çünkü, eczacı olmadan çok önce başlamıştı yazın hayatım. Henüz lise yıllarında, Hisar Dergisi’nin düzenlediği  şiir yarışmasında aldığım birincilik kupası, bana bu dünyanın kapılarını aralamıştı. Ne var ki, o kapıyı tam olarak açmam için, uzunca bir süre beklemem gerekti.

Fen kolunda olduğum halde okul gazetesini edebiyat öğretmenimle beraber, ben çıkarıyordum.Yolumu çizmiştim kendimce. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin Basın Yayın bölümüne gidecektim. Puanım tuttu, hatta biraz fazla geldi galiba. Türkiye derecesiyle girdim üniversiteye. Yakınlarımın telkinleriyle kendimi Eczacılık Fakülte’sinde buldum. Onlara göre, eczacı olursam, yazın hayatımı da bir şekilde sürdürebilecektim.

Ne var ki, mezun olur olmaz evlenerek Diyarbakır’a gidince, hesaplar altüst oldu. Şikâyetçi ya da pişman değilim. Diyarbakır’a gitmesem Piraye’yi yazamayacaktım. Eczacı olmasam da ne Eroinle Dans’ı ne de En Son Yürekler Ölür’ü yazabilirdim.

Ancak, epeyce zaman yitirdiğimi kabul etmeliyim. Diyarbakır’da yaşadığım yıllar içinde yazmayı sürdürdüm ama, bunları günışığına çıkaracak fırsatı bulamadım. O günlere ait elle tutulur tek atılım, yazdığım bir öykünün (Oğlum), Hürriyet Gazetesi’nin senaryo yarışmasında birinci olup fotoroman olarak çekilmesiydi.

İzmir’e geldikten sonra bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyor, ama aradan geçen yılların ezikliğiyle, kolumun altına dosyamı alıp bir yayınevinin kapısını çalmayı kendime yediremiyordum. Bu arada, öykü yarışmalarına gönderdiğim öyküler ödül almaya başladı. Yanı sıra, Hürriyet Ege ve Yeni Asır’da (İzmir) konuk köşe yazarı olarak güncel yazılar, Milliyet Pazar’da mizahi yorumlar yazıyordum.

Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe Kitap Tanıtımı

1996’da Aziz Nesin’in birinci ölüm yıldönümünde İnkılap Kitabevi’nin düzenlediği mizah öyküleri yarışmasına katıldım ve İster Mor, İster Mavi adlı dosyam yüzlerce eser arasından sıyrılarak basılmaya değer görüldü. İlk kitabımdı! Üstelik bana Türkiye’de mizah öyküleri kitabı olan ilk kadın yazar unvanını kazandırmıştı.

Ardından Rıfat Ilgaz Gülmece Öykü Yarışması Birinciliği geldi. Mizahçılığı tescillemiştik ama, edebiyat dünyasına yanlış kapıdan girmiştik galiba. Mizahın yanı sıra çocuklar için de yazmaya başlamıştım. Çocuk edebiyatında da her girdiğim yarışmadan ödülle çıkıyordum. Yarışmalar ve ödüller önemliydi benim için. Okunmaya değer bir şeyler yazdığımı öncelikle kendime kanıtlamak istiyordum çünkü.
Mizah öyküleri ve çocuk kitaplarından önce klasik öykü ya da roman dosyam kitaplaşmış olsaydı, ilk günden,öykücü ya da romancı diye anılacaktım. Plansız ve programsız atılan adımlar, gerçek çizgimden uzak tuttu beni.

2002’de yetişkinler için ilk öykü kitabım çıktı: Çikolata Kaplı Hüzünler.

2003’te de,  benim için milât sayılabilecek ilk romanım: Piraye!

Gerisi geldi. Öykü kitapları, romanlar… Bu arada, iki yıl boyunca haftada üç gün, Türkiye’nin en büyük ve en eski yerel gazetesi Yeni Asır’da haftada üç gün köşe yazıları yazdım. 2004 yılı köşe yazarı ödülünü alarak, şimdilik kaydıyla o sayfayı da noktaladım.

Hiçbir yarışmaya katılmıyorum artık. Benim için en büyük ödül, okurlarımın her geçen gün çığ gibi büyüyen sıcacık ilgisi sevgisi.

Bugüne kadar yazdığım tek bir satırdan pişmanlık duymadım. Mizahtan çocuk edebiyatına, öyküden romana uzanan geniş yelpazedeki çoksesliliği gücüm yettiğince sürdürme kararındayım. Tabii okurlarımın o eşsiz desteğiyle… Onlar istediği sürece.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. MAHARRAM ZARBALİ dedi ki:

  Bulutlar aynalara seni sordu ıraktan Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe

 2. Haluk Kurtuldu dedi ki:

  Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe için bir dörtlük yazasım geldi ama bulamadım 🙂

 3. YALÇIN COŞKUN dedi ki:

  Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe yazısı için Ahmet seni tebrik ediyorum. Faydalandım.

 4. Dina Eyüpoğlu dedi ki:

  Ahmet teşekkürler

 5. ARMAĞAN KIRTAL dedi ki:

  Ahmet Kitap Tanıtım kategorisindeki Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe yazısı için sağol. Bu yazıya bayıldım.

 6. HÜSEYİN CAHİT İNAN dedi ki:

  Ahmet Kitap Tanıtım kategorisindeki Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe yazısının linklerin sorun yok sanırım.

 7. Sedef Kırdök dedi ki:

  Çok faydalı oldu bu Canan Tan’ın Son Kitabı Kelepçe paylaşımınız. Süpersiniz.

 8. CEVDET SAĞLAM dedi ki:

  Ahmet Kitap Tanıtım kategorisinde Kitap istek bölümünü göremedim.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test