2016 KPSS Sonuçları 2 Ay Sonra Açıklanacak!

  • 12 Mart 2016
  • 1.045 kez görüntülendi.
2016 KPSS Sonuçları 2 Ay Sonra Açıklanacak!

2016 KPSS Sonuçları 2 Ay Sonra Açıklanacak!

9 Mart 2016 tarihinde ÖSYM tarafından yayınlanan duyuru kapsamında daha önceden açıklanan takvime göre 9 Haziran’da açıklanacağı belirtilen 2016 KPSS sonuçlarının ileri bir tarihe alınarak 14 Temmuz 2016 tarihinde açıklanacağı duyuruldu. Yine ÖSYM tarafından alınan ani bir karar, yine mağdur olan KPSS’ye hazırlanan yüzbinlerce aday…

Ani bir karar, kamuoyu yoklaması olmadan, paydaşların görüşü alınmadan KPSS Tarihi Öne Alındı!!!

Aslında her şey ÖSYM’nin tüm adaylar tarafından kabul edilmiş 2016 yılının Temmuz ayında yapılacak KPSS’nin tarihini 22 Mayıs’a almasıyla başladı. Sebep neymiş peki biliyor musunuz? Temmuz ayının ilk haftası yapılan KPSS için sınav sorumlusu bulunamıyormuş? Yaklaşık 10 senedir sınav görevlisi bulma konusunda sıkıntı yaşamayan ÖSYM, bu kararını sınav görevlisi bulunamamasına bağlıyor. Yaklaşık 2 ay öncesine çekerek işi garantiye alıyormuş!!!

1 Milyon’a yakın aday şimdi 2 ay sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyecek!!!

ÖSYM’nin ilk yayınladığı takvime göre sınav yapıldıktan 24 gün sonra açıklanacak KPSS, bu düzenleme sonucunda yaklaşık 2 ay sonra açıklanacak. Sınav stresi yaşayan bir adayın en zor dönemleri bu zamanlar iken ÖSYM’ye sormak istiyoruz: “Sizce ne kadar adil bir karar, ne kadar doğru bir karar, ne kadar adayların psikolojisi düşünülerek alınmış bir karardır bu?

Dikkat Edilmeyen Bir Nokta: 2016 KPSS Sonuçları, ÖABT’den 10 Gün Önce Açıklanacak!!!

Peki gelelim diğer bir noktaya. Varsayalım ki görevli bulamadınız sınavı erkene aldınız. Varsayalım ki 2 ay sonra KPSS sonuçlarının açıklanması adayların psikolojisine hiçbir etkisi yok. Varsayalım ki 22 Mayıs, üniversite 4. sınıftaki bir öğrencinin finallerinin yapıldığı haftaya ya da 1 kaç gün öncesine denk gelmiyor. Niçin 2016 KPSS sonuçları ÖABT’den 10 gün önce açıklanacak. Bu durum GK-GY ve Eğitim Bilimleri testlerinde iyi bir puan alamayıp ancak ÖABT’ye iyi hazırlanmış bir adayın motivasyonunu etkilemez mi?

Bir milyona yakın adayın emek verdiği bir sınavı yapan kurum olan ÖSYM’nin aldığı kararlarda hassas davranması gerekmektedir. Alışılagelmiş bu tür durumlarda değişiklik yaparken en ince ayrıntısına kadar düşünülerek kararlar alınmalıdır.

Sizde ÖSYM’ye olan tepkinizi alt kısımda yer alan yorum bölümünü kullanarak dile getiriniz.

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ZAFER DOĞU dedi ki:

    Dünyanın gösterişli halleri, yapmacık çıkarcı insanları çekmiyor dikkatimi. Bana bir parça; yüreği güzel,samimi insan lazım. Maksim Gorki

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test