Osmanlı’nın Şifreleri Kitap Tanıtımı

  • 19 Şubat 2016
  • 1.177 kez görüntülendi.
Osmanlı’nın Şifreleri Kitap Tanıtımı

 

Osmanlı’nın Şifreleri Kitap Tanıtımı

Son Günlerin En Çok Konuşulan Kitabıyla ilgili Bir Yazı…

Öteki Gündem Programının Sunucusu Cansu Canan Özgen Osmanlı Tarihi Hakkında En Çok Merak Edilen Soruları Sordu Ve Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel Osmanlı Tarihi Hakkında En Çok Merak Edilen Soruları Cevapladı.

Dinler Tarihi, Efsaneler, İnanışlar, Bilim Dünyası, Mitler, Arkeoloji, Komplo Teorileri, Mistisizim, Semboller Ve Kadim Uygarlıkların Peşinde Yolculuğunu Sürdürmeye Devam Ediyor Sloganı İle Ekranlarda Yayınlanan Öteki Gündem Programının Sunucusu Cansu Canan Özgen’in Soruları Sorduğu ve Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel’in Cevapladığı Kitabı Çıktı.

Cansu Canan Özgen’in ve Talha Uğurluel’in Osmanlı’nın Şifreleri kitabı ilk baskısı 30.000 adet olarak Timaş Yayınları’ndan çıktı.

Timaş Yayınları tarafından 2016 yılında yayımlanan Cansu Canan Özgen’in ve Talha Uğurluel’in Osmanlı’nın Şifreleri kitabının yoğun ilgi görmesi üzerine kitap yayınlanır yayınlanmaz ikinci baskısına ulaştı.

Timaş Yayınları’ndan çıkan Cansu Canan Özgen’in ve Talha Uğurluel’in Osmanlı’nın Şifreleri kitabı 200 sayfadan oluşmaktadır.

Osmanlı’nın Şifreleri kitabı; Kuruluşun Şifreleri, Harem’in Şifreleri, Kıyafetin Şifreleri, Tevazunun Şifreleri, Yönetimin Şifreleri başlıkları altında 6 bölümden oluşmaktadır.

Öteki Gündem programıyla reytingleri alt üst eden Cansu Canan Özgen Osmanlı tarihi hakkında en çok merak edilen soruları soruyor, yediden yetmişe herkese ulaşan ve tarihi günümüze taşıyan üslubuyla göz dolduran Talha Uğurluel, bu sorulara konuyla alakalı hiçbir yerde bulunmayan görseller eşliğinde cevap veriyor.

Osmanlı’nın kuruluş döneminde düşünceleriyle hem halkı hem de yönetimdeki kişileri derinden etkileyen Mevlana ve Ahi Evran’ın hayatları…

Osmanlı Beyliği’nin en önemli kadın liderlerinden Hayme Ana’nın yönetimdeki yeri ve önemi…

Osmanlı’nın Şifreleri Kitap Tanıtımı

Harmankaya Tekfuru Köse Mihal’in Osmanlı’nın kurucusu Osman Gazi ile bağlantısı ve Osmanlı tarihindeki yeri…

Orhan Gazi’nin, tahtı tacı reddeden oğlu Rumeli Fatihi Süleyman Paşa’nın cihatla geçen yaşamı…

Osmanlı’nın ‘’first lady’’lerinin yetiştiği Harem ve yönetici ekibin yetiştiği Enderun hakkında hiç bilinmeyen gerçekler…

Topkapı Sarayı duvarlarındaki yazılar ve anlamları…

Osmanlı sarayının en önemli görevlileri; Dârüssaâde ağası, akağalar ve karaağalar ve günümüze kalan hayır eserleri…

Osmanlı toplumunda insanların kimlikleri görünüşlerinden nasıl belli oluyordu?

Tanzimat sonrasında değişen ve Batılılaşan kıyafetler…

Sürgün gibi görünen Osmanlı iskân politikasının tüm detayları…

Osmanlı yönetim sisteminde bütün kararları padişah tek başına mı alıyordu? gibi birçok konu, benzersiz görsel sunum eşliğinde Osmanlı’nın Şifreleri kitabında…

Cansu Canan Özgen’in ve Talha Uğurluel’in Osmanlı’nın Şifreleri kitabından alıntılar:

Osmanlı’nın Şifreleri Kitap Tanıtımı

Güzel işlerin ortaya çıkmasını herkes bekler. Bazıları sadece bekler, bazıları beklerken temenni eder, diler hatta dua eder, bazıları bunların yanında birilerini teşvik eder, bazıları da acaba o güzel işleri kimler yapacak, ya da sen, o, şu yapar mı acaba demeden kalkar ve o işin olması için bir adım atar. Gayret gösterir, emek verir. Neticede bu küçücük hareket dalgalar oluşturup farklı kitleleri etkilemeye, bu güzel işin büyümesine ve çok daha geniş toplulukların harekete geçmesine sebep olur.

Tarih büyük ve ulu bir nehirse Osmanlı İmparatorluğu o nehrin en büyük kollarından biridir.. Ne kadar yazılırsa yazılsın, ne kadar anlatılırsa anlatılsın, her zaman cevabını arayan başka sorular vardır.

Osmanlı İmparatorluğu, tıpkı toprakta asırlarca kök salıp yükselmiş ulu bir ağaç gibi köklerinden dallarına, yapraklarından meyvelerine kadar sınırsız ayrıntıyı, bilinmezi ve şifreyi taşıyor. Bu ulu ağacın sadece bir kısmını, bilginin ışığı, yüreğimizin bilinci, imanımızın gücü ve de şanlı tarihimizin gururuyla kucaklamaya çalıştık.

Büyük Osmanlı tarihinin filizlendiği ilk yıllara gidelim. Beylik zamanında ilk şifreler atılıyor ve tarih değiştiren süreçler yaşanıyor… Örneğin, Osman Gazi ailenin en küçük çocuğu olduğu halde, babası Ertuğrul Gazi’nin vefatından sonra beyliğin başına geçiyor. Burada bağlantılı birkaç soru sormak istiyorum. O devirde beylik yönetmenin kuralı nedir? Yönetim babadan oğula geçer, diye ana bir kural var. Ama birden fazla oğul varsa, ne oluyor? Çünkü taht kavgasının büyük gerilimlere yol açtığını da biliyoruz, örneğin kardeş katli başlıyor. Dolasıyla Osman Gazi beyliğin başına geçiyor mu, geçiriliyor mu? Abileri,” Biz daha büyüğüz beyliği biz yönetmeliyiz,” dememişler midir?

Osmanlı Beyliği’ni devlet yapan unsurlardan biri de budur. Baktığınız zaman kuruluş devrinde, hem Osman Gazi’de hem oğlu Orhan Gazi’de hem de onun oğlu 1. Murad döneminde bunu görüyoruz. Yani likayat kimdeyse, kabiliyet kimdeyse öne o geçiriliyor. Hiçbir zaman, ”benim yaşım daha büyük, daha zenginim, daha tecrübeliyim,” denmiyor.

Kitap Etiketleri

Osmanlı’nın Şifreleri Kitap Tanıtımı

___________________________________________________________________

Cansu Canan Özgen Kitapları, Cansu Canan Özgen Osmanlı Devleti, Cansu Canan Özgen Osmanlının Şifreleri, Cansu Canan Özgen Tarihi Kitapları,Osmanlı Bilinmeyenleri, Osmanlı Devleti Bilinmeyenleri, Osmanlı Devleti İlginç Bilgiler,Osmanlı Devleti İlginç Olaylar, Osmanlı Devletinin Bilinmeyenleri, Osmanlı Devletinin Kuruluş Dönemi Hakkında Bilgi, Osmanlı Hakkında İlginç Bilgiler,Osmanlı İle İlgili Sorular Ve Cevapları, Osmanlı İlginç Hikayeler, Osmanlı İlginç Olaylar, Osmanlı İmparatorluğu Bilinmeyenleri, Osmanlı İmparatorluğu İlginç Bilgiler, Osmanlı Padişahlarının Bilinmeyenleri,Osmanlı Tarihi İlginç Bilgiler, Osmanlı Tarihi Soru Cevap, Osmanlı Tarihinin Bilinmeyenleri, Osmanlının Bilinmeyenleri, Osmanlının Şifreleri Alıntıları,Osmanlının Şifreleri Kitabı, Osmanlının Şifreleri Konusu, Osmanlının Şifreleri Oku, Osmanlının Şifreleri Pdf, Padişahlar Hakkında Kısa Bilgi, Talha Uğurluel Kitapları, Talha Uğurluel Osmanlı Tarihi,Talha Uğurluel Osmanlının Şifreleri, Talha Uğurluel Tarih Kitapları, Talha Uğurluel Tarihi Kitapları

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. selman behmuaras dedi ki:

    Ahmet Sitenize bayıldımmmm..

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test