Eyvallah Hikmet Anıl Öztekin PDf Kitap Tanıtımı

  • 22 Haziran 2015
  • 1.804 kez görüntülendi.
Eyvallah Hikmet Anıl Öztekin PDf Kitap Tanıtımı

Eyvallah  Hikmet Anıl Öztekin PDf Kitap Tanıtımı

Eyvallah  Hikmet Anıl Öztekin PDf Kitap Tanıtımı

Her insanın bir derdi vardır. Bazıları geçer, bazıları geçmez. Bazıları anlatılır bazıları da anlatılmaz. Bazen de anlatmak istersin fakat dinleyecek kimseyi bulamazsın. Bilirsin, muhabbettir ihtiyacın ama edecek kimse yoktur. İşte bu kitap bunun için, dertleşmek için yazıldı. Bir tek olmadığını bil diye yazıldı. Muhabbet için, muhabbetle yazıldı…
Birazcık yağmurun, biraz da hüznün düştüğü gecelerde bu kitabı okurken şunu hissedeceksiniz;
“Hâlâ dertleşebilecek birileri varmış bir yerlerde…”
bazen solundan, soluğundan eksilirsin yine de eyvallah dersin…

Eyvallah  Hikmet Anıl Öztekin PDf Kitap Tanıtımı

Eyvallah  Hikmet Anıl Öztekin PDf Kitap Tanıtımı

Onu bırakıp giden sevgilisinin hasretiyle, Ramazan ayını yazı yazarak geçirmeye başlamış olan yazar, yazdığı her kelimesinde sevmiş olduğine olan hasretini dile getirir. Geçmişini, sevgilisini bulmadan önce yaşamamış sayan yazar, sevgilisinin gidişiyle sudan çıkmış balığa döndüğünü, yaşfakat adeta tekrar başladığını söyler. O yüzdendir ki sevgilisi, maksimum gidişiyle hayatını ve varoluş amacını öğreneceğini söylemiştir.

Sevgilisini görür görmez tutulan, gidişiyle de bir anda yıkılan yazarımız, adeta ‘Leyla ile Mecnun’un aşkını aratmayan bir sevdaya tutulur ve sevgilisinin onu bırakıp gitmesiyle ilahi aşkla tanışarak, sevdasını dualarıyla, imanıyla paylaşarak çoğaltır ve içinde bulunmuş olduğu Ramazan ayının her gününü sevdasına olan hasretini, sevgisini dile getiren yazılar yazarak geçirir. Başına gelenleri imtihan kabul ederek yoluna geçindiren yazar, karşılaştığı her zorlukta, yaşamla olan her mücadelesinde, iyi ya da kötü her durumda EYVALLAH der ve tanrı’a sığınarak hayatına devam eder.

Kitabı okuduğunuz müddetçe her sayfada yazarın bulunmuş olduğu ruh haline, bazen sevmiş olduğine döktüğü birkaç damla gözyaşına, bazense ona olan aşkını dile getiren satırlara tanık oluyorsunuz. ‘Fesleğen kokulu sevdam’ diye bahsetmiş olduğu sevgilisi yazarımızı bırakıp gidiyor ve hüznünü sayfalara taşıyan yazarımız, bazen kaleme aldığı ilginç denemelerle de karşımıza çıkıyor. Yazarın her cümlesine sığdırdığı eyvallahı ve fesleğen kokulu yari, yazarı çoğu vakit tekrara düşürse de, kaleme alınan içten cümleler bunları görmezden gelmemizi sağlıyor.

‘Umutla demleyip, çayla yatıştırdığım sensizliği bir eyvallahla susturuyorum…’ diyen yazarımız eyvallah makamından bahsettiği şu sözleriyle kitaba ismini veren eyvallahı bizlere şöyle konu alıyor:

‘İnsan teslimiyeti ile tevekkülü kalbinde inşa edebilirse, eyvallah makamına ulaşmıştır. Eyvallah gönül makamlarının en yükseğidir.’

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test