Ya Allah’ın Sevdikleri Cemalnur Sargut Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 05 Mart 2015
  • 1.685 kez görüntülendi.
Ya Allah’ın Sevdikleri Cemalnur Sargut Pdf E-Kitap Tanıtımı

Ya Allah’ın Sevdikleri Cemalnur Sargut Pdf E-Kitap

Velîlerden birisi, bigün câminin avlusunda otururken yanına bir zat gelir. Kendisine “İçeride Abdürrezzak Hoca Efendi güzelce vaaz veriyor, sen niye dinlemezsin?” diye sorar. Velî cevap vermez… Oturup kendi halinde tefekkürle hemhal olurken zat ısrar eder. Sonucunda velî yerinden doğrulur ve zâta dönerek “Sen Abdürrezzak Efendi’den işitirsin, ben ise direkt Rezzak’tan!” der. Zat yeniden sorar: “O süre buna delilin nedir?” O da “Delilim senin Hızır (a.S) bulunduğunu bilmemdir.” der. Zat şaşkındır… Hızır (a.S) Rabbine dönüp der ki: “Ey tanrı’ım! Oysa ben Sen’i sevenlerin hepsini bildiğimi sanırdım.” tanrı’tan (c.C) gelen nida ise sarsıcıdır: “Sen Ben’i sevenlerin hepsini biliyorsun. Fakat ya Ben’im sevdiklerim!” Bu kitap, işte ONLAR’ın hikâyesidir…
Cemâlnur Sargut “Ya allah’ın Sevdikleri!” adlı eserinde gönülleri allah’tan işitip haber alan ve allah’ın “Ya Benim Sevdiklerim” dediği ezelî, ebedî, diri büyük sultanları anlatmaktadır. Sargut, bu eserinde “yaşayan Kur’an”lar olarak tanımladığı tanrı’ın “Habîb’im” hitabının mazharı ve “Ben güzel ahlâkı tamamlamak üzere gönderildim.” hadîs-i şerîfinin hakîkati olan Hazreti Muhammed’in (s.A.S) Kevser benzer biçimde olan mânâsını devam ettiren temiz soyu ve O’nun gönül evindeki sevgililerin yaşantıları, ahlâkları ve hakîkatlerinden örnekler veriyor.

Kitabın çıkış tarihinin Sevgililer Günü’ne gelmesi vesilesiyle mutasavvıf yazar Cemâlnur Sargut eserini şu sözleriyle özetliyor; “hepimiz de bugün için okuyucularımıza âcizane kendi idrakimiz ölçüsünde Peygamber’i, O’nun (s.A.S) sevgilileri olan Ehl-i Beyti, Hz. Fatma’yı, Hz. Hatice’yi ve Kur’an’da adı geçen tek hanımefendi olan ve hanımların en yücesi diye anılan Hz. Meryem’i anlatmaya çalıştık”.

Okuyucu “Ya tanrı’ın Sevdikleri!” adlı bu kitapta hamd makamının tecellîsi olan Hz. Peygamber’in sırlı hakîkati ve kulluğu ile ilgili informasyon edinmenin yanıs sıra Cihâr-ı Yâr-ı sonbaharîn; Dört Halîfe’nin temsil ettiği mânâlar, yaşantıları, yöneticilikleri, öğütleri, hikmetli sözleri ile tinsel bir yolculuk yaşayacak.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. MEHMET EMİN BALCIOĞLU dedi ki:

    Sümeyra\\\’yı arıyor her damlada bir saray

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test