Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 13 Mart 2015
  • 1.007 kez görüntülendi.
Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık Pdf E-Kitap Tanıtımı

Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık Pdf E-Kitap Tanıtımı

 

Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık Pdf E-Kitap

Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık Pdf E-Kitap  Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık Pdf E-Kitap Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık Pdf

Kafamda Bir Tuhaflık hem bir aşk hikâyesi hem de modern bir destan. Orhan Pamuk’un üzerinde altı yıl çalıştığı roman, bozacı Mevlut ile üç yıl aşk mektupları yazdığı sevgilisinin İstanbul’daki hayatlarını hikâye ediyor. 1969 ile 2012 arasında, kırk yılı aşkın bir süre Mevlut, İstanbul sokaklarında yoğurtçuluk, pilavcılık, otopark bekçiliği gibi pek çok iş yapar. Bir yandan sokakların çeşit çeşit insanla dolmasını, şehrin büyük bölümünün yıkılıp yeniden inşa edilmesini, Anadolu’dan gelip zengin olanları izler; diğer yandan ülkenin içinden geçtiği dönüşümlere, siyasi çatışmalara, darbelere tanık olur. Onu başkalarından farklı kılan şeyin, kafasındaki tuhaflığın kaynağını hep merak eder.

Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık Pdf E-Kitap Tanıtımı

Ama kış akşamları boza satmaktan ve sevgilisinin aslında kim olduğunu düşünmekten hiç vazgeçmez. Aşkta insanın niyeti mi daha önemlidir, kısmeti mi? Mutluluk veya mutsuzluğumuz bizim seçimlerimize mi bağlıdır, yoksa bizim dışımızda mı gelişip başımıza gelirler? Kafamda Bir Tuhaflık bu sorulara cevap ararken aile hayatıyla şehir hayatının çatışmasını, kadınların ev içlerindeki öfke ve çaresizliklerini resmediyor. Kafamda Bir Tuhaflık Orhan Pamuk Orhan Pamuk’un son kitabı Kafamda Bir Tuhaflık, boza satıcısı Mevlüt Karataş’ın hayatı, maceraları, hayalleri ve arkadaşlarının hikayesi ve 1969 ile 2012 arasında İstanbul hayatının pek çok kişinin gözünden anlatılmış bir resmidir, diye başlıyor. Mevlüt Karataş 1957 yılında Konya’da Atiye ve Mustafa Karataş çiftinin tek erkek evladı olarak dünyaya gelir. 12 yaşına kadar köyden dışarı hiç çıkmaz. O zamanlar ekmeğin aslanın ağzında olduğu zamanlardır. Mustafa Karataş da iş olmadığı için İstanbul’a yoğurt satmaya gider. Mevlüt de 1968 yılında babasının yanına İstanbul’a gideceğini sanır ama babası onu çağırmaz. O da köyde çobanlık yapar. Diğer taraftan arkadaşları ve amcasının oğulları Korkut ve Süleyman İstanbul’a gittikleri için Mevlüt köyde yalnız kalır. Kahramanımız 1969 yılında 13 yaşına girerken İstanbul’a gelir. Annesi ve ablaları köyde kalır. Hem okuyacak hem de babasına yardım edecektir.                     

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test