Doğan Cüceloğlu Gerçek Özgürlük Pdf epubE-Kitap Tanıtımı

  • 05 Mart 2015
  • 1.398 kez görüntülendi.
Doğan Cüceloğlu Gerçek Özgürlük Pdf epubE-Kitap Tanıtımı

 Doğan Cüceloğlu Gerçek Özgürlük Pdf epubE-Kitap Tanıtımı

 

Doğan Cüceloğlu Gerçek Özgürlük Pdf epubE-Kitap Tanıtımı

Genç bir üniversite öğrencisi için özgürlük ne anlama gelir? Sıcak bir yatak, bir çalışma masası, yiyecek yemek ve kimseye muhtaç olmadan günlük ihtiyaçlarını karşılayacak parası olması yeter mi? Özgürlük bir gencin nelere sahip olduklarıyla mı, yoksa nasıl var olduğuyla mı ilgili? Bu sorular kendini ve yaşamı ciddiye alan bir genç için önemli.
2001 yılında basılan İyi Düşün Doğru Karar Ver kitabını yeniden yazmak istedim çünkü yıllar içinde benim değişen ve dönüşen düşünce, değerlendirme ve gelişmemin gerisinde kaldığını fark ettim. Kitabı yenilemek için de bana iki haftanın yeteceğini düşünerek kolları sıvadım, çalışmaya başladım. İki haftada bitirmeyi düşündüğüm kitap, yeni kimliğiyle,Gerçek Özgürlük ismiyle karşıma çıktı ve on altı aydan fazla zamanımı aldı.
Ana karakterler, emekli psikoloji profesörü Yakup Bey ve genç üniversite öğrencisi Timur Bey isim olarak aynı kaldı, ama ikisi arasında yer alan sohbetlerin kapsamı ve derinliği değişti. Tahmin edebileceğiniz gibi bir gencin arayışı sohbeti yönlendirdi. Bir insanın gençliği ve yaşlılığı, aynı zaman ve mekânda karşılaşıp sohbete başlayınca, geçmiş ve gelecek kaynaşıyor, birbiri içine geçiyor. Bu kitabın bazı sayfalarını yazarken gözyaşlarımın bana eşlik ettiğini de bilmenizi isterim.
Gerçek Özgürlük’ü yazdığım için mutluyum.
Umarım bu kitap okurun, içindeki o özgür gücü keşfetmesine ve onun o gücün kaynağıyla sohbet etmesine yardımcı olur.

 Doğan Cüceloğlu Gerçek Özgürlük Pdf epubE-Kitap Tanıtımı

 

Gerçek Özgürlük kitabı üniversite öğrencisi Timur’un hikayesini konu alıyor. Doğan Cüceloğlu kitaplarında olduğu gibi Timur emekli profesör olan Yakup Bey ile tanışıyor ve hayata dair onunla sohbet etmeye başlıyor. Roman keyfinda geçen bu sohbetler sonrası da Timur içinde bulunmuş olduğu yalnızlık ve yaşamdan tat alama duygusunu yitiriyor ve özgürlüğüne kavuşuyor. Bir anlamda Timur yaşamdan tat almayı ve çevresindekilerin etkisinden kurtulup yaşamı özgürce yaşamayı keşfediyor.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gülman Somer dedi ki:

    Doğan Cüceloğlu Gerçek Özgürlük Pdf epubE-Kitap indir için teşekkürler. Bunun gibi paylaşımların artması dileğiyle.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test